Pielęgnacja włosów na długości - fakty i mity

12.04.2023

Podobno ilu ludzi, tyle opinii. I drugie tyle wątpliwości. Jak zatem jest naprawdę - czy więcej odzywki to efekt wow na włosach? I czy powinno się stosować ją codziennie? Czy to prawda, że nie ma nic lepszego niż naturalne kosmetyki, a od momentu koloryzacji włosów, trzeba dbać o nie inaczej? Przekonaj się :) 

Kosmetyki do włosów są w stanie naprawić zniszczone włosy

Niestety bardzo zniszczonych włosów można odbudować poprzez pielęgnację, choć kosmetyki są w stanie znacznie poprawić ich wygląd.  

wi_cej_kosmetyku_na_w_osach_to_lepszy_efekt.png

Więcej wcale nie znaczy lepiej. Czytaj etykiety i nakładaj tyle kosmetyku, ile rekomenduje producent. W przypadku włosów na długości za dużo przyczynia się najczęściej do efektu tłustych włosów (lub szybszej utraty świeżości). Jeśli natomiast przesadzisz z wcierką rozgrzewającą, możesz zafundować sobie podrażnienie skóry głowy.  

odżywki do włosów powinno używać się codziennie

Jeśli nie codziennie, to przy każdym myciu. Odżywka domyka łuski włosów, wygładza i ułatwia rozczesywanie.  

Turban na włosach podczas olejowania potęguje działanie oleju

Pod takim turbanem jest cieplej, łuska włosa chętniej się rozchyla i więcej substancji odżywczych z kosmetyków przenika do wnętrza włosa. 

rozdwojone końcówki można naprawić stosując serum

Serum chroni końcówki włosów przed uszkodzeniami i poprawia ich wygląd, ale niestety nie “sklei” trwale porozdwajanych końcówek czy zniszczonych wysoką temperaturą pasm. Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest podcięcie końcówek.  

naturalne kosmetyki najlepiej działają na włosy

Kosmetyki do włosów wcale nie muszą być naturalne. Jeśli wolisz konwencjonalne, sięgaj po nie śmiało. Do codziennej pielęgnacji używaj tych delikatniejszych, a od czasu do czasu skuś się na solidną dawkę oczyszczenia czy odżywienia.  

raz dobrana pielęgnacja pod kątem równowagi peh

Jeśli kosmetyk służy Twoim włosom, możesz śmiało kupować kolejne opakowanie. Jednak czasem warto sięgnąć po coś nowego - może się okazać lepsze. Co więcej, pielęgnacja włosów na długości wręcz wymaga eksperymentów zanim znajdziesz idealną kombinację produktów i zorientujesz się, co Twoje włosy lubią i czego najbardziej potrzebują, aby pięknie wyglądać.  

w_osy_farbowane_wymagaj__szczeg_lnej_piel_gnacji.png

Struktura takich włosów jest naruszona, bywają też przesuszone i podatne na uszkodzenia. Dlatego warto przyłożyć się do ich pielęgnacji nieco bardziej. 

kosmetyki_termoochronne_nie_dzia_aj_.png

Takie kosmetyki zawierają składniki, które pod wpływem ciepła okalają włos ochronną warstwą. Dzięki temu z włosa nie ucieka woda i możesz być spokojniejsza o konsekwencje stylizacji 😊 

Zobacz pozostałe fakty i mity, dotyczące pielęgnacji włosów: 

Kategorie