Wróć do wszystkich inspiracji

Poczuj się pewnie w każdej sytuacji, bez potu aż do 5 dni!

Poczuj się pewnie w każdej sytuacji, bez potu aż do 5 dni!

MATERIAŁ MARKI

Choć pocenie się jest absolutnie naturalne, to nieprzyjemny zapach, będący konsekwencją nadmiernie wydzielanego potu, może poważnie uprzykrzyć nam życie, zwłaszcza wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy. Wybierz bezpieczną i skuteczną ochronę – zapomnij o problemie potu i poczuj się pewnie w każdej sytuacji.

Wszyscy się pocimy. Po co? To naturalna funkcja naszego organizmu, która odpowiada m.in. za regulację jego temperatury, chroni przed przegrzaniem, pomaga usunąć z niego toksyny i zapewnia prawidłowe pH skóry. Pocimy się wszędzie tam, gdzie mamy gruczoły potowe. A te ostatnie są rozlokowane na całym ciele, nie tylko pod pachami, ale przede wszystkim na dłoniach, a także na stopach, głowie, w okolicach intymnych, czy na plecach. Pocenie się jest więc oznaką zdrowia, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Niektórzy z nas jednak mają problem z nadmiernym poceniem albo zbyt intensywnym zapachem. Przyczyny mogą być różne: od stresu, przez zwiększoną aktywność fizyczną po zmiany hormonalne. Co ważne, świeżo wydzielony pot jest zupełnie bezwonny. Problem w postaci nieprzyjemnego zapachu pojawia się dopiero wtedy, gdy do akcji wkroczą bakterie, które rozkładają go na kwas masłowy i mrówkowy, odpowiedzialne za przykrą woń. Proces ten zachodzi zwłaszcza w środowisku ciepłym, wilgotnym, bez odpowiedniego przewiewu… nasze pachy są wręcz idealnym siedliskiem dla rozwoju bakterii!

Na szczęście możemy sięgnąć po pomoc w postaci prawdziwych antyperspirantów, czyli tzw. blokerów potu, od marki Perspirex, wcześniej występujących pod nazwą Etiaxil. Są one dostępne w wygodnej w użyciu formie roll-onu, w trzech wariantach: klasycznym Original, o najmocniejszej formule Strong i najbardziej łagodnym, dedykowanym skórze wrażliwej Comfort. Ten ostatni, Comfort, wyróżnia są również na tle pozostałych, ze względu na brak alkoholu w składzie – zastąpiono go wodą. Dzięki czemu stanowi idealną ochronę przed potem, również dla osób z delikatną skórą.

Antyperspiranty Perspirex należy stosować w odmienny sposób niż zwykłe antyperspiranty. Dla zwiększenia poziomu skuteczności i ochrony przed potem – aplikujemy je wieczorem na czystą, suchą skórę pod pachami, co najmniej 48h po depilacji i pozostawiamy do wyschnięcia. Rano wystarczy zmyć pozostałości wodą z mydłem. Nie ma przeciwskazań do stosowania rano tradycyjnego, zapachowego dezodorantu. Zawarty w składzie antyperspirantów Perspirex chlorek glinu – w najskuteczniejszej odmianie aluminium chloride hexahydrate, charakteryzującej się wysokim profilem bezpieczeństwa - przenika do ujść kanalików potowych (nocą, w czasie snu gruczoły są mniej aktywne), tworząc warstwę żelu, która przez pewien czas (2 – 5 dni) uniemożliwia wydostawanie się potu na powierzchnię skóry – czyli pożywki dla bakterii. Skóra pozostaje więc przyjemnie sucha i świeża nawet do pięciu dni, kiedy to warstwa żelu, w naturalnym procesie złuszczy się razem z naskórkiem. Wtedy należy powtórzyć aplikację produktu.

Dzięki systemowi ochrony i pielęgnacji skóry warianty Perspirex Comfort i Original są łagodne i bezpieczne nawet dla skóry wrażliwej i w przeciwieństwie do wielu innych antyperspirantów nie powodują zaczerwienienia i podrażnień.

Ciesz się komfortem bez wstydliwego uczucia wilgoci pod pachami i zapomnij o nadmiernym poceniu się nawet do pięciu dni!

MATERIAŁ MARKI