Opadająca powieka - przyczyna  

Dlaczego powieki opadają? Przyczyn jest wiele. Mogą to być uwarunkowania genetyczne, jak i skutek złej pielęgnacji okolic oczu, czy po prostu wiek. W skórze wraz z biegiem lat zmniejsza się ilość włókien kolagenowych i elastyny. Traci ona również odpowiednie nawodnienie, przez co pojawiają się pierwsze zmarszczki, powieki wiotczeją, a mięśnie unoszące brwi znacznie słabną, powodując, że powieki zaczynają opadać.   

  

Opadające powieki – jak zapobiec?  

Najważniejsza jest pielęgnacja! Im wcześniej zaczniemy właściwie dbać o okolice oczu, tym później pojawią się pierwsze oznaki starzenia.   

Warto stosować kremy i sera nawilżające pod oczy. Ważna jest również ich odpowiednia aplikacja. Produkt nakładamy na dolnej powiece od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oczu, a na górnej-od wewnętrznego do zewnętrznego. Aplikujemy go w odległości ok. 0,5 cm od samego oka.   

Konieczna jest fotoprotekcja! Kremy z SPF są podstawą w pielęgnacji i powinniśmy ich używać przez cały rok! Warto pamiętać, że zbyt długa ekspozycja twarzy na słońce sprawia, że nasza skóra szybciej się starzeje, w związku z czym wiotczeje i może prowadzić do tego, że w przyszłości powieki zaczną opadać.   

Prawidłowa, zróżnicowana dieta bogata w warzywa, owoce i kwasy omega 3, a także picie min. 2 litrów wody dziennie, to również ważny element w zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się skóry, w tym okolic oczu.   

Ważne są również masaże. Możemy je wykonać za pomocą rollerów, płytek jadeitowych, dłońmi lub udać się do gabinetu kosmetycznego na profesjonalny masaż twarzy. Bardzo popularny jest ostatnio masaż kobido, który obejmuje twarz, szyję, dekolt, kark i głowę. Podczas masażu twarzy uwzględnia się również okolice oczu, co pomaga zmniejszyć worki pod oczami i opadające powieki!   

  

Makijaż na opadającą powiekę  

Makijaż na opadającą powiekę powinien być wykonany cieniami w trzech różnych tonacjach. Średnie odcienie nakładamy na ruchomą część powieki, ciemniejsze w zewnętrznym kąciku, a najjaśniejsze w wewnętrznym kąciku oka.  Jasny, beżowy cień powinniśmy nakładać aż pod łuk brwiowy.  

Dodatkowy sposób na podniesienie powiek?  Tuszując rzęsy, warto je mocno podkręcać. Dzięki temu oko będzie wydawało się większe, a powieka bardziej uniesiona.   

A jak zrobić kreskę na opadającej powiece? Najważniejsza zasada przy zewnętrznym kąciku oka! Kreska powinna być lekko podniesiona.   

  

Kilka prostych trików pozwoli na zamaskowanie problemu, jakim jest opadająca powieka. Masaże, odpowiednia dieta i pielęgnacja, mogą zniwelować problem opadającej powieki, a przy okazji poprawi się kondycja naszej skóry.