Włosy wypadają? Brak im objętości? Są sposoby!

13.05.2018
Włosy od wieków są atrybutem kobiecego piękna. Jednak większość z nas ma z nimi problemem: wypadają, brak im objętości, szybko tracą kolor. Są na to sposoby.

Anti-Age – walcz ze starzeniem się włosów

Anti-age to nie tylko zapobieganie zmarszczkom na twarzy,  ale też odpowiednia pielęgnacja włosów. O ich starzeniu się świadczą siwe nitki na głowie, suchość, łamliwość, zwiększone wypadanie. Powód? Skóra głowy też się starzeje. Osłabia się ukrwienie cebulek włosowych. Brakuje im siły na wypuszczanie nowych włosów. Po pięćdziesiątce (czasem wcześniej) spada też poziom estrogenów, żeńskich hormonów, które odpowiadają m.in. za kondycję włosów. Mniej jest keratyny oraz siarki. Proces starzenia się włosów mogą opóźnić oleje (arganowy, lniany), proteiny jedwabiu, a także filtry UV oraz serum przeciwstarzeniowe do włosów.

Volume – dodaj włosom objętości

Jak sprawić, żeby włosy były nawilżone i gładkie, ale jednocześnie uniesione u nasady? Odpowiedzią jest kolagen, dzięki niemu włosy staną się bardziej elastyczne, błyszczące, a przede wszystkim zyskają większą objętość.

Zdjęcie

Nutrition – dobrze odżywić czuprynę

Na pewno słyszałaś o babcinych sposobach na mocne włosy, a może nawet ich próbowałaś – żółtko jako maska, a wcześniej płukanka z mleka. Na szczęście możemy wykorzystać dobroczynne właściwości tych składników bez kursowania z łazienki do lodówki. Żółtko i mleko, a także pszenica czy jedwab, mają proteiny, czyli białka, których nasze włosy potrzebują, żeby były miękkie i błyszczące oraz łatwo się rozczesywały. Znajdziesz je w odżywczych maskach: pro-bananowej, latte i cola. Szczególnie polecane do włosów po zabiegach fryzjerskich.

Hair Loss – żeby nie wypadały

Jak walczyć z wypadaniem włosów? Skup się na skórze głowy: postaraj się pobudzić mikrokrążenie i uśpione cebulki włosów. Sięgaj po produkty ze składnikami o sprawdzonym działaniu, np. skoncentrowane ampułki do wcierania w skórę głowy.  

Anti-Frizz – precz z puszeniem się

Puszenie się włosów można zaliczyć do najbardziej frustrujących problemów urodowych. Jeśli po uporczywym wyciąganiu na szczotkę i prostowaniu wciąż masz na głowie aureolę z niesfornych loczków, wypróbuj „dociążające” oleje roślinne. Jednym z najbardziej wartościowych jest arganowy, pozyskiwany tylko w jednym miejscu na świecie – na południu Maroka. Jak żaden inny potrafi ułatwić stylizację – nawilżyć, wygładzić, zdyscyplinować włosy.

Color Protect – na straży koloru

Kiedyś jedynym sposobem na utrzymanie koloru było kolejne farbowanie. Dziś wszystko jest łatwiejsze. Po koloryzacji ważna jest pielęgnacja domykająca łuski włosa, tworząca na nich delikatny ochronny film, którego zadaniem jest zapobieganie wypłukiwaniu odcienia. Zapewniają to proteiny jedwabiu zawarte w produktach z linii Mila Pro Color Protect.

Repair – kuracja/reperacja

Zima nie jest łaskawa dla włosów i na wiosnę ich kondycja pozostawia wiele do życzenia. Łamliwość, suchość, rozdwojone końcówki, elektryzowanie się, to wszystko efekt ubytku białka – ke-
ratyny, tzw. kory włosa. W takiej sytuacji trzeba zafundować włosom to, czego im najbardziej brakuje, czyli właśnie keratynę.

Tekst: Magdalena Derewecka

Kategorie