Jak malować kredką do oczu?

27.03.2017
Używasz na co dzień kredki do oczu? Pamiętaj, że dobrze dobrana: jest najlepszym produktem do rysowania kresek dla osób początkujących; doskonale podkreśli kolor twojej tęczówki; sprawi, że spojrzenie nabierze wyrazistości;  zatuszuje mankamenty i asymetrie, np. zbyt małe, wąsko osadzone czy wypukłe oczy; Skorzystaj z naszych podpowiedzi i sprawdź, która kredka do oczu pasuje do ciebie!

Krok 1. Jaki masz odcień cery?

  • Jasna – nie sięgaj automatycznie po czarną kredkę do oczu. Może ci dodać lat lub niechcący sprawić, że będziesz wyglądać na zmęczoną lub… bladą. Zdecydowanie lepsze dla ciebie będą różne odcienie brązu, szarości oraz zieleni.
  • Oliwkowa, lekko opalona – możesz z powodzeniem używać czarnej kredki do oczu. Ale przekonaj się również do palety brązów, a także rudości czy odcieni kasztanowych. Doskonale podkreślą twoje spojrzenie. 
  • Ciemniejsza, mocniej opalona – bez obaw sięgaj po kredki z mieniącymi się drobinkami, brokatem, metaliczne, a także… jasne. Jeśli do tej pory nie eksperymentowałaś z kolorami, co powiesz na srebro, fiolet lub granat?

 

Krok 2. Jaki masz kolor oczu?

Zdjęcie

 

Trik 1. Oko magicznie powiększone

Żeby powiększyć optycznie oczy, użyj jasnej beżowej kredki do pomalowania ich linii wodnej (tej w środku oka). To sprawdzony sposób makijażystów, dzięki któremu oczy wydają się większe.

 

Trik 2. Mocny makijaż oka

Jeżeli zależy ci na tym, aby kolor cieni na powiekach był bardziej nasycony i trwały, jako bazy pod makijaż oczu użyj białej lub beżowej kredki.

Zdjęcie

Produkty

 

Trik 3. Podpalanie kredki

Masz nową konturówkę i jest za twarda, bo nie zostawia widocznego śladu? Wystarczy ją nieco podgrzać zapalniczką. Tylko sekunda nad ogniem, a ołówek zmięknie na tyle, że lekko narysujesz mocną kreskę. Zanim dotkniesz kredką powieki, sprawdź czy nie jest za mocno nagrzana.

Zdjęcie
Kategorie