Wróć do wszystkich inspiracji

Jak nanosić róż na policzki?

Jak nanosić róż na policzki?

Zarumienione policzki sprawiają, że buzia wygląda promiennie, młodzieńczo i zdrowo.

Róż stosujemy nie tylko dla uzyskania efektu świeżości. Nakładanie go jest ważnym elementem modelowania twarzy: pozwala uwypuklić i podkreślić kości policzkowe. By efekt był naprawdę dobry, pamiętaj, że różowy kolor u góry policzka będzie wyglądał zdrowo i promiennie w otoczeniu ciemniejszej strefy pod kością jarzmową i jaśniejszej nad nią.

Niejedno imię różu

•  Róże dostępne są w wielu konsystencjach. Ten w kamieniu jest najprostszy w użyciu i można go stosować przy każdym typie skóry.
•  Róże w kremie dają wspaniały efekt naturalnej świeżości, ale dobre są jedynie przy idealnie gładkiej skórze. Paniom z ładną cerą polecam, by po delikatnym wyrównaniu twarzy podkładem albo kremem BB wklepały w policzki oraz usta róż w kremie.
•  Pamiętaj – kolor różu powinien nawiązywać do koloru na ustach.
•  Zastanawiasz się, jaki odcień różu jest dla ciebie? Odpowiedź nie jest prosta. Zaufaj intuicji, proś o pomoc ekspertów w sklepie i próbuj – możesz w drogerii przykładać do twarzy różne odcienie różu, by się przekonać, że coś bardziej, a coś mniej do ciebie pasuje. Podręcznikowe podziały na pory roku i ciepłe czy zimne odcienie to często tylko czysta teoria.

Tekst: Magda Rosłaniec, Makijaż i fryzura: Aneta Kacprzak

Wypróbuj