Wróć do wszystkich inspiracji

Który tusz do rzęs wybrać?

Który tusz do rzęs wybrać?

Czy wiesz, że tusz do rzęs to najpopularniejszy kosmetyk do malowania? Stosuje go aż 98 proc. Polek! A ty wciąż szukasz idealnej maskary? By dobrze wybrać, zwróć uwagę na:

  •  długość i gęstość swoich rzęs; 
  • efekt, jaki chcesz uzyskać: wydłużenie, pogrubienie, podkręcenie, zagęszczenie, a może rozdzielenie rzęs; 
  • odpowiedni kształt szczoteczki; 
  • dodatkowe benefity. 

 

Tusz doskonały

Zastanawiasz się, czy istnieje jeden, uniwersalny tusz do rzęs? Już odpowiadamy: nie. Ale to wbrew pozorom dobra wiadomość, bo możesz dopasować kosmetyk do swoich potrzeb. 

Trik 1. Oko szeroko otwarte

Jeśli chcesz optycznie otworzyć oko, wybierz maskarę podkręcającą rzęsy. Efekt będzie jeszcze bardziej spektakularny, jeżeli użyjesz zalotki. Zaciśnij ją na 3 sekundy na każdym oku. Chcesz szybko podkręcić rzęsy? Ogrzej delikatnie zalotkę suszarką do włosów. Bądź ostrożna, bo metal łatwo się nagrzewa. Odpowiednia maskara i podgrzana zalotka dadzą niesamowity efekt! Spróbuj sama!

 

Trik 2. By nie skleić rzęs

tusz do rzęs, makijaż oczu, maskara, chusteczka higieniczna, oczy
Fotolia-RASP-Rossmann

 

Trik 3. Dobrze wyszczotkowane

Aby rzęsy na górnej powiece były idealnie podkreślone, nałóż na nie tusz również od góry.  W tym celu musisz popatrzeć w dół i szczotkować rzęsy od strony powieki, czyli z góry do dołu.

 

Trik 4. Rzęsy ekstrapogrubione

Aby pogrubić rzęsy, nabierz trochę pudru do twarzy (może być prasowany lub sypki) na czystą szczoteczkę do brwi lub rzęs i przeczesz niepomalowane rzęsy. Możesz zrobić to kilkakrotnie, aby efekt był jeszcze bardziej spektakularny. Teraz pomaluj rzęsy jak zwykle!

Wypróbuj