Wróć do wszystkich inspiracji

Pomocna dłoń na nadmierne pocenie

Pomocna dłoń na nadmierne pocenie

Skuteczny antyperspirant dodaje pewności siebie  i poprawia jakość życia  – twoją oraz innych. Znajdź swój ideał!  

 

Co czujemy po wyjściu spod prysznica? Ulgę, że nie jesteśmy już zaspani, chęć do działania i radość, bo w czasie kąpieli do głowy wpadło kilka genialnych pomysłów. Otuleni grubym ręcznikiem, który pozwala jeszcze przez chwilę zatrzymać na sobie ciepło wody i przyjemny zapach żelu do mycia, zastanawiamy się, jak utrzymać to błogie uczucie świeżości przez cały dzień. Odpowiedź jest prosta – w ciało wetrzyjmy ulubiony pachnący balsam, a pod pachy zastosujmy antyperspirant. Niezależnie od pory roku czy planów.

Nawet jeśli mamy spędzić cały dzień w domu, to dla podtrzymania efektu czystości użyjmy preparatu ograniczającego nadmierne pocenie się. To nawyk równie ważny, jak mycie zębów.

Pełna kontrola nad poceniem się 

Skuteczny antyperspirant? By wzmocnić jego działanie zaaplikujmy go na osuszone ciało i wydepilowane pachy. Niestety, drodzy panowie, czasy dzikich puszczy już za nami. Świat się cywilizuje i depiluje, więc zapraszamy po maszynki. A potem po kulki, sztyfty albo spreje. Sposób aplikacji nie ma większego znaczenia, zdecydowanie ważniejszy jest rodzaj produktu. Antyperspirant czy dezodorant – to nie to samo.

Jeśli zależy nam na skutecznej ochronie, albo męczy nas pocenie się, sięgnijmy po antyperspirant, który zatrzymuje lub znacząco spowalnia wydzielanie potu. Kosmetyk ten zawiera specjalne substancje aktywne, w tym sole antyperspiracyjne, które pod wpływem wilgoci tworzą na skórze żel ograniczający wydzielanie potu z gruczołów, skutecznie eliminując nieprzyjemny zapach. Przykra woń powstaje, ponieważ pot zaczynają rozkładać bakterie. Antyperspiranty są bezpieczne – „blokada” pocenia ustępuje po umyciu ciała żelem pod prysznic. Mogą je stosować również osoby z wrażliwą skórą – dla nich powstały specjalne delikatne formuły.

Z myślą o sportowcach i osobach pracujących fizycznie opracowano antyperspiranty z technologiami, które „dostosowują się” do intensywności wysiłku. Niektóre zawierają też jony srebra o właściwościach bakteriobójczych.  


Dezodoranty nie powstrzymują pocenia się, a jedynie maskują przykry zapach. Kiedy problem jest naprawdę poważny i nie radzą sobie z nimi popularne produkty drogeryjne, warto sięgnąć po reduktory pocenia – to silniejsze preparaty, które stosujemy raz na kilka dni. A jeśli i to nie pomoże, trzeba udać się po poradę do lekarza.

Pot nie powinien powstrzymywać nas przed codziennymi wyzwaniami. Każdy może znaleźć idealną ochronę przed jego nieprzyjemnymi skutkami - jeśli preferujesz kosmetyki ekologiczne, z pewnością znajdziesz dla siebie naturalny antyperspirant. W końcu hołdujemy tylko dobrym rytuałom, a do tych nie należy chowanie się po kątach ze strachu przed swoim zapachem. Zacznijmy dzień na czysto, bez żadnych zaszłości!

W kulce, sztyfcie, czy w sprayu?

Antyperspiranty mają różne formy aplikacji – wybierz swoją ulubioną:

  • antyperspirant w sprayu – najbardziej higieniczny, bo w czasie stosowania nie ma kontaktu ze skórą. Niekoniecznie odpowiedni dla osób ze skórą skłonną do alergii, bo powoduje wychłodzenie i może podrażniać.
  • antyperspirant w kulce – najchętniej stosowany przez Polaków rodzaj antyperspirantu – sięga po niego aż 40 proc. społeczeństwa. Jest wygodny w użyciu i szybko się wchłania.
  • antyperspirant w sztyfcie – idealny do torby fitness i na podróż (nie wyleje się i jest wygodny w użyciu).

Tekst: Rita Osicka

TNS OBOP „Badanie na temat higieny Polaków” z czerwca 2017 r., przeprowadzonego na zlecenie Rossmanna.