Kosmetyki dla mężczyzn

Azzaro Chrome woda toaletowa męska. Srebrne pudełko i błękitna butelka z logo, widok z przodu pod kątem.
5,0
Azzaro Chrome
woda toaletowa dla mężczyzn 50 ml
Z APKĄ159,99 zł
100 ml = 319,98 zł
Cena bez apki:239,99 zł
100 ml = 479,98 zł
Najniższa cena: 239,99 zł
Czarna butelka szamponu Barbero do brody i włosów z biotyną i kofeiną, z przodu, 200ml z pompką.
4,0
Barbero
szampon do włosów i brody, delikatnie oczyszczający 200 ml
19,99 zł
100 ml = 10,00 zł
Najniższa cena: 24,99 zł
MEGA!
Ciemnoniebieskie skarpetki profilaktyczne Dr Marilyn dla diabetyków, w opakowaniu z logo i napisem DIABETIC SOCKS, widok z przodu.
5,0
Dr Marilyn Diabetic Socks
skarpetki męskie, bezuciskowe, Dark Blue, rozm. 41-46 1 para
10,99 zł
1 szt. = 10,99 zł
Najniższa cena: 16,99 zł
MEGA!
David Beckham Bold Instinct parfum dezodorant 75ml w szklanej butelce, czarna etykieta, pomarańczowy napis, widok z przodu.
4,9
David Beckham Bold Instinct
dezodorant perfumowany dla mężczyzn 75 ml
26,99 zł
100 ml = 35,99 zł
Najniższa cena: 41,99 zł
MEGA!
Perspirex Foot Lotion: biała butelka i pudełko z grafiką niebieskiej kropli. Antyperspirant do stóp, widok z przodu.
4,6
Perspirex
antyperspirant do stóp, lotion 100 ml
37,99 zł
100 ml = 37,99 zł
Najniższa cena: 57,99 zł
TYLKO ONLINE
Woda perfumowana Rayhaan Nocturno Elixir dla mężczyzn, czarno-turkusowa butelka i pudełko ze złotymi napisami, widok z przodu.
5,0
Rayhaan Nocturno Elixir
woda perfumowana dla mężczyzn 100 ml
159,99 zł
100 ml = 159,99 zł
MEGA!
L'Oréal Men Expert Derma Control serum przeciw niedoskonałościom z 3% niacynamidem, zielona butelka, widok z przodu.
4,9
L'Oréal Paris Men Expert Derma Control
serum do twarzy, przeciw niedoskonałościom 30 ml
42,99 zł
100 ml = 143,30 zł
Najniższa cena: 71,99 zł
Azzaro Chrome United woda toaletowa, szklany flakon z błękitnym płynem i srebrną nakrętką obok granatowego pudełka.
4,9
Azzaro Chrome United
woda toaletowa dla mężczyzn 100 ml
Z APKĄ194,99 zł
100 ml = 194,99 zł
Cena bez apki:289,99 zł
100 ml = 289,99 zł
Najniższa cena: 289,99 zł
Joop! Homme Absolute woda perfumowana męska, czarny prostokątny flakon ze złotymi napisami, widok z przodu.
4,8
Joop! Homme Absolute
woda perfumowana dla mężczyzn 120 ml
Z APKĄ159,99 zł
100 ml = 133,33 zł
Cena bez apki:239,99 zł
100 ml = 199,99 zł
Najniższa cena: 239,99 zł

Męska skóra także wymaga pielęgnacji i stosowania odpowiednich kosmetyków, które będą wpływać na jej zadbany wygląd, dodawać energii albo regenerować. Kosmetyki dla mężczyzn są dziś dostępne w bogatej ofercie, z której każdy z panów może wybrać coś dla siebie.

Kosmetyki męskie – dlaczego ich stosowanie jest ważne?

Chociaż skóra mężczyzn jest grubsza od skóry kobiet o ponad 20%, w związku z czym ma mocniejszą warstwę ochronną, to i tak wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która zapewni jej świeżość, młodość i zdrowy wygląd. Mimo, że męska twarz i ciało naturalnie starzeją się wolniej niż kobiece, to bez odpowiedniej, świadomej i regularnej pielęgnacji, może ulegać szybkiemu zniszczeniu przez czynniki takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia i niewłaściwe oczyszczanie.

Stosowanie kosmetyków jest bardzo ważne, ponieważ bez nich skóra może być narażona na podrażnienia, na przykład podczas golenia lub opalania się. Dlatego każdy z panów, który chce zachować swoje ciało, twarz, ale także włosy, czy dłonie w dobrej, zadbanej kondycji, powinien zapoznać się z ofertą kosmetyków dla mężczyzn, które w tym pomogą. Jeśli nie wiesz, po które kosmetyki szczególnie warto sięgnąć, tutaj znajdziesz kilka przydatnych rad.

Kosmetyki dla mężczyzn – jakie wybrać?

Chociaż kosmetyki dla mężczyzn mogą kojarzyć się głównie z tymi przeznaczonymi do golenia lub zapachami, takimi jak perfumy i wody toaletowe, a produkty dla panów często są określane jako wszystko w jednym, to w rzeczywistości sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bo kosmetyków dla panów na rynku jest coraz więcej. Kosmetyki dla mężczyzn oferują szerokie spektrum działań – od ochrony (przed słońcem, zimnem, czy zanieczyszczeniami z powietrza), przez oczyszczanie, nawilżanie, działanie przeciwstarzeniowe, regeneracyjne i wiele innych.

Są też dostępne specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do dbania o konkretne partie twarzy i ciała – takie jak kremy pod oczy, do rąk, zarostu, czy balsamy do ciała.  Przy ich wyborze warto zapoznać się ze składem, który powinien być jak najbardziej naturalny.

Przy zakupie należy też zastanowić się jakiego działania kosmetyku oczekujesz. Do twarzy na dzień najlepiej wybrać energizujący krem, który zniweluje oznaki zmęczenia, natomiast na noc można postawić na pielęgnację regeneracyjną.

Bardzo ważna jest też codzienna ochrona przed promieniowaniem UV, którą zapewniają kremy z filtrami. Kolejnym filarem męskiej pielęgnacji będą kosmetyki przydatne przy goleniu, którego absolutnie nie można wykonywać na sucho. Tutaj z pomocą przyjdą pianki, kremy i żele – wybierz najwygodniejszą dla siebie formę kosmetyku i zadbaj o prawidłowe golenia, po którym warto sięgnąć po łagodzący krem, w przypadku posiadanego zarostu, kosmetyki pielęgnujące go – by zawsze był zdrowy i zadbany.

Warto sięgną także po krem do rąk, ponieważ, ze względu na częste mycie oraz wykonywanie licznych prac, mogą być one przesuszone i zniszczone. Krem do rąk dodatkowo zadba o paznokcie i skórki, aby wyglądały estetycznie i były odpowiednio odżywione.

Kosmetyki męskie naturalne – najlepszy wybór dla skóry wrażliwej

Naturalne kosmetyki to dobry wybór, zwłaszcza dla panów z wrażliwą, skłonną do podrażnień skórą. Będą też świetnym rozwiązaniem dla osób podatnych na alergie i zmiany skórne. Ze względu na prosty, naturalny skład, pozbawiony sztucznych substancji, zapewniają one łagodną, ale skuteczną pielęgnację męskich twarzy, ciał, włosów i zarostów.

Wysokiej jakości, wyselekcjonowane składniki, wchodzące w skład kosmetyków naturalnych, dostarczają panom tego, czego potrzebuje ich ciało. Inspirowane naturą, gwarantują kompleksową, przyjemną pielęgnację i są dostępne w szerokim zakresie zastosowań, dostosowanych do męskich potrzeb.