Kosmetyki dla mężczyzn

Czarne bokserki męskie Pompea z bawełny organicznej, szara gumka w pasie, widok z przodu.
Pompea Cotton Planet
bokserki męskie, Nero, rozm. XL 1 szt.
26,49 zł
1 szt. = 26,49 zł
Najniższa cena: 32,99 zł
TYLKO ONLINE
Yves Saint Laurent Y Eau de Toilette męskie, szklana niebieska butelka z kształtem Y, granatowe pudełko.
5,0
Yves Saint Laurent Y
woda toaletowa dla mężczyzn 60 ml
249,99 zł
100 ml = 416,65 zł
Najniższa cena: 349,99 zł
TYLKO ONLINE
Emporio Armani Stronger With You woda toaletowa, ciemne pudełko i bursztynowa butelka z srebrnym korkiem, widok z przodu.
Giorgio Armani Emporio Armani Stronger With You
woda toaletowa dla mężczyzn 50 ml
209,99 zł
100 ml = 419,98 zł
Najniższa cena: 299,99 zł
TYLKO ONLINE
Czarna butelka i pudełko perfum męskich Yves Saint Laurent MYSLF Le Parfum, matowe wykończenie, widok z przodu.
5,0
Yves Saint Laurent Myslf
perfumy dla mężczyzn, refill 60 ml
349,99 zł
100 ml = 583,32 zł
Najniższa cena: 499,99 zł
TYLKO ONLINE
Hugo Man woda toaletowa 125ml. Błękitna butelka z srebrną zakrętką i czerwonym napisem, obok ciemnozielone pudełko.
3,0
Hugo Boss Hugo Man
woda toaletowa dla mężczyzn 125 ml
189,99 zł
100 ml = 151,99 zł
Cena regularna:269,99 zł
Najniższa cena: 149,99 zł
TYLKO ONLINE
Złoto-białe opakowanie perfum męskich Rabanne 1 Million Elixir Parfum Intense, z logo i nazwą zapachu.
5,0
Rabanne 1 Million Elixir
perfumy dla mężczyzn, Intense 50 ml
279,99 zł
100 ml = 559,98 zł
Najniższa cena: 399,99 zł

Męska skóra także wymaga pielęgnacji i stosowania odpowiednich kosmetyków, które będą wpływać na jej zadbany wygląd, dodawać energii albo regenerować. Kosmetyki dla mężczyzn są dziś dostępne w bogatej ofercie, z której każdy z panów może wybrać coś dla siebie.

Kosmetyki męskie – dlaczego ich stosowanie jest ważne?

Chociaż skóra mężczyzn jest grubsza od skóry kobiet o ponad 20%, w związku z czym ma mocniejszą warstwę ochronną, to i tak wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która zapewni jej świeżość, młodość i zdrowy wygląd. Mimo, że męska twarz i ciało naturalnie starzeją się wolniej niż kobiece, to bez odpowiedniej, świadomej i regularnej pielęgnacji, może ulegać szybkiemu zniszczeniu przez czynniki takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia i niewłaściwe oczyszczanie.

Stosowanie kosmetyków jest bardzo ważne, ponieważ bez nich skóra może być narażona na podrażnienia, na przykład podczas golenia lub opalania się. Dlatego każdy z panów, który chce zachować swoje ciało, twarz, ale także włosy, czy dłonie w dobrej, zadbanej kondycji, powinien zapoznać się z ofertą kosmetyków dla mężczyzn, które w tym pomogą. Jeśli nie wiesz, po które kosmetyki szczególnie warto sięgnąć, tutaj znajdziesz kilka przydatnych rad.

Kosmetyki dla mężczyzn – jakie wybrać?

Chociaż kosmetyki dla mężczyzn mogą kojarzyć się głównie z tymi przeznaczonymi do golenia lub zapachami, takimi jak perfumy i wody toaletowe, a produkty dla panów często są określane jako wszystko w jednym, to w rzeczywistości sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bo kosmetyków dla panów na rynku jest coraz więcej. Kosmetyki dla mężczyzn oferują szerokie spektrum działań – od ochrony (przed słońcem, zimnem, czy zanieczyszczeniami z powietrza), przez oczyszczanie, nawilżanie, działanie przeciwstarzeniowe, regeneracyjne i wiele innych.

Są też dostępne specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do dbania o konkretne partie twarzy i ciała – takie jak kremy pod oczy, do rąk, zarostu, czy balsamy do ciała.  Przy ich wyborze warto zapoznać się ze składem, który powinien być jak najbardziej naturalny.

Przy zakupie należy też zastanowić się jakiego działania kosmetyku oczekujesz. Do twarzy na dzień najlepiej wybrać energizujący krem, który zniweluje oznaki zmęczenia, natomiast na noc można postawić na pielęgnację regeneracyjną.

Bardzo ważna jest też codzienna ochrona przed promieniowaniem UV, którą zapewniają kremy z filtrami. Kolejnym filarem męskiej pielęgnacji będą kosmetyki przydatne przy goleniu, którego absolutnie nie można wykonywać na sucho. Tutaj z pomocą przyjdą pianki, kremy i żele – wybierz najwygodniejszą dla siebie formę kosmetyku i zadbaj o prawidłowe golenia, po którym warto sięgnąć po łagodzący krem, w przypadku posiadanego zarostu, kosmetyki pielęgnujące go – by zawsze był zdrowy i zadbany.

Warto sięgną także po krem do rąk, ponieważ, ze względu na częste mycie oraz wykonywanie licznych prac, mogą być one przesuszone i zniszczone. Krem do rąk dodatkowo zadba o paznokcie i skórki, aby wyglądały estetycznie i były odpowiednio odżywione.

Kosmetyki męskie naturalne – najlepszy wybór dla skóry wrażliwej

Naturalne kosmetyki to dobry wybór, zwłaszcza dla panów z wrażliwą, skłonną do podrażnień skórą. Będą też świetnym rozwiązaniem dla osób podatnych na alergie i zmiany skórne. Ze względu na prosty, naturalny skład, pozbawiony sztucznych substancji, zapewniają one łagodną, ale skuteczną pielęgnację męskich twarzy, ciał, włosów i zarostów.

Wysokiej jakości, wyselekcjonowane składniki, wchodzące w skład kosmetyków naturalnych, dostarczają panom tego, czego potrzebuje ich ciało. Inspirowane naturą, gwarantują kompleksową, przyjemną pielęgnację i są dostępne w szerokim zakresie zastosowań, dostosowanych do męskich potrzeb.