Wafle

TYLKO U NAS
Białe opakowanie enerBiO Honig Waffeln Minis z okrągłymi chrupiącymi waflami miodowymi, widok z przodu.
4,6
enerBiO
wafle mini, miodowe 200 g
9,49 zł
100 g = 4,75 zł
TYLKO U NAS
Frontalny widok przezroczystej torebki enerBio mini wafli ryżowych z mleczną czekoladą. Widać jasne i brązowe krążki.
4,9
enerBiO
wafelki ryżowe, mini, z mleczną czekoladą 60 g
5,79 zł
100 g = 9,65 zł
TYLKO U NAS
Genuss Plus wafle kukurydziane 115g, zielone opakowanie z kukurydzą, widok z przodu, z solą morską.
4,8
Genuss Plus
wafle kukurydziane, solone 115 g
3,29 zł
100 g = 2,86 zł
TYLKO U NAS
enerBio Schoko Reiswaffeln Vollmilch, przezroczyste opakowanie 100g, widok z przodu, bezglutenowe wafle ryżowe w mlecznej czekoladzie.
4,7
enerBiO
wafle ryżowe z czekoladą mleczną 100 g
7,79 zł
100 g = 7,79 zł
TYLKO U NAS
EnerBio Karmelowe Wafle: Dwie okrągłe, złocistobrązowe wafle w przezroczystym opakowaniu, z etykietą Rossmann.
4,7
enerBiO
wafle z nadzieniem karmelowym 175 g
7,99 zł
100 g = 4,57 zł
Najniższa cena: 8,99 zł
TYLKO U NAS
EnerBIO Linsen Waffeln Meersalz 90g, wafle soczewicowe w przezroczystym opakowaniu, z przodu widoczne logo i składniki.
4,7
enerBiO
wafle soczewicowe 90 g
4,99 zł
100 g = 5,54 zł
TYLKO U NAS
EnerBio Wafle ryżowe z solą morską, opakowanie transparentne z etykietą BIO, widoczne ikony wegan/bezglut.
4,8
enerBiO
wafle ryżowe z solą morską 100 g
3,19 zł
100 g = 3,19 zł
Czerwone opakowanie Lestello Chickpea Cakes, bezglutenowe, źródło białka, zawiera 17 wafli. Widok z przodu.
4,9
Lestello
wafle z ciecierzycy, bezglutenowe 130 g
3,99 zł
100 g = 2,96 zł
Najniższa cena: 5,19 zł
TYLKO U NAS
enerBiO Bio-wafle miodowe Rossmann, dwie okrągłe wafle w przezroczystym opakowaniu, widok z przodu.
4,7
enerBiO
wafle miodowe 175 g
7,99 zł
100 g = 4,57 zł
Najniższa cena: 8,99 zł
TYLKO U NAS
EnerBio wafle orkiszowe 115g w przezroczystej folii z zielono-brązową etykietą, widoczne ziarna, widok z przodu.
4,7
enerBiO
wafle orkiszowe 115 g
3,99 zł
100 g = 3,47 zł
TYLKO U NAS
Alnatura Joghurt Reis Waffeln, bezglutenowe wafle ryżowe w jogurtowej polewie, w niebieskiej paczce. Widok z przodu.
5,0
Alnatura
wafle ryżowe w polewie Jogurtowej, Bio 100 g
9,49 zł
100 g = 9,49 zł
TYLKO U NAS
enerBiO Kichererbsen Waffeln Zartbitter w opakowaniu i dwa obok, okrągłe wafle z ciemną czekoladą i widocznym wnętrzem.
5,0
enerBiO
wafle z ciecierzycy z czekoladą deserową 100 g
9,99 zł
100 g = 9,99 zł
TYLKO U NAS
EnerBio wafle ryżowe Natur, białe, okrągłe, w przezroczystym opakowaniu, z zielonym logo BIO. Widok z przodu.
4,9
enerBiO
wafle ryżowe, naturalne, bezglutenowe 100 g
3,19 zł
100 g = 3,19 zł
Frontowe ujęcie beżowego opakowania Lestello Lentil Cakes, wafle z soczewicy, gluten free, 17 sztuk.
4,9
Lestello
wafle z soczewicy, bezglutenowe 135 g
3,99 zł
100 g = 2,96 zł
Najniższa cena: 5,19 zł
TYLKO U NAS
Wafle ciecierzycowe enerBIO z solą morską i ryżem, w przezroczystym opakowaniu, widok z przodu.
5,0
enerBiO
wafle z ciecierzycy, z solą morską 100 g
4,99 zł
100 g = 4,99 zł
TYLKO U NAS
Różowe opakowanie enerBiO Waffel Würfel Erdbeere, z bio truskawkami i wafelkami, limitowana edycja, widok z przodu.
enerBiO
wafelki z nadzieniem Truskawkowym 125 g
8,99 zł
100 g = 7,19 zł

Jesteś na diecie i szukasz niskokalorycznej, smacznej i zdrowej alternatywy do tradycyjnego pieczywa?  Wafle dietetyczne są w tym wypadku idealnym wyborem. Ryżowe, kukurydziane, czy podpłomyki to tylko kilka wariantów tej lekkiej przekąski.

Jakie są rodzaje wafli dietetycznych?

Wafle dietetyczne są dostępne w wielu różnych wariantach. Dzięki temu każdy jest w stanie wybrać propozycje najlepiej dopasowaną do swoich preferencji żywieniowych. 

Wśród najpopularniejszych rodzajów tego produktu można wyróżnić:

  • Wafle podpłomyki – są cenione przede wszystkim za chrupkość oraz delikatny smak, dzięki którym sprawdzą się one idealne, jako dodatek do porannej kawy, aby zadbać o swoje zdrowie, warto stawiać na produkty niezawierające cukru, sztuczny barwników, aromatów konserwantów, jak również oleju palmowego. 

  • Wafle kukurydziane – to produkt, który jest ceniony zarówno za charakterystyczny smak przypominający popcorn, jak i chrupkość, a także zawartość błonnika i cennych składników odżywczych w postaci  witaminy A i D, fosforu, żelaza czy magnezu. Ten rodzaj wafle nie zawiera glutenu, dzięki czemu mogą być one z powodzeniem spożywane przez osoby cierpiące na celiakię, ich inną istotną zaletą jest niska kaloryczność, która w przypadku pojedynczego cienkiego krążka z solą morską nie przekracza 20 kcal.

  • Wafle ryżowe – to nie bez przyczyny jeden z cieszących się największą popularnością wariant wafli dietetycznych, ich niewątpliwym atutem jest niski poziom kaloryczności, a także neutralny smak. Można je z powodzeniem jeść zarówno na słono – z dodatkiem awokado i łososia, czy hummusu i papryki, jak i słodki – z twarożkiem i dżemem.

  • Wafle z ciecierzycy – to propozycja, która nasyci na dłużej, a jednocześnie dostarczy sporą zawartość wspomagającego prawidłową pracę jelit błonnika, tego rodzaju wafle ze względu na obecną w nich ciecierzycę są doskonałą alternatywą dla osób, którym zależy na wyższej zawartości drogocennych dla zdrowia witamin i minerałów, warto stawiać na produkty z naturalnym składem.

  • Wafle z soczewicy – to produkt, który ze względu na wysoką zawartość białka zwraca uwagę sportowców, nie brak w nim składników odżywczych takich, jak między innymi żelazo, czy witaminy z grupy B. 

Wafle bez cukru – dlaczego ten produkt sprawdzi się doskonale na diecie?

Wafle bez cukru to nie bez przyczyny przekąska polecana odchudzającym się osobom. Ich kluczową zaletą jest niska kaloryczność. Pojedynczy wafel, który może stanowić element bazowy kanapki, zawiera około 30 kcal. Z tego powodu często stosuje się go jako zamiennik klasycznej bułki pszennej, która ma 100-200 kcal.

Na szczególną uwagę ze względów zdrowotnych zasługują produktu, które zostały wykonane z brązowego ryżu, wafle ryżowe z czekoladą gorzką wyróżniają się natomiast pysznym smakiem i mogą z powodzeniem zastąpić kaloryczny podwieczorek, mimo licznych zalet wafli ryżowych należy pamiętać, że odznaczają się one wysokim indeksem glikemicznym, dlatego nie powinny być spożywane przez cukrzyków.

Na przykład wafle bez cukru w połączeniu z pastą warzywną lub masłem orzechowym będą satysfakcjonującą i zdrową przekąską. Można ją z powodzeniem spożywać po treningu lub zastąpić nią drugie śniadanie.

Czy wafle dietetyczne można uznać za zdrową przekąskę?

Producenci wafli dietetycznych dbają o to, aby nie zawierały konserwantów i odznaczały się naturalnym składem. Mimo to należy pamiętać, że jest to produkt wysoko przetworzony, który należy spożywać z umiarem. Produkt ten powinien być jedynie dodatkiem do zdrowej, zbilansowanej diety. Jeśli zależy Ci na wartościach odżywczych, postaw na wafle z brązowego ryżu, zawierające błonnik oraz składniki mineralne.