Wróć do wszystkich inspiracji

Jak używać pudru, gumy i soli do włosów?

Jak używać pudru, gumy i soli do włosów?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą ułatwić nam codzienną stylizację włosów. Dziś pod lupą 3 z nich – puder, guma i sól do włosów!

Czym się różnią? Który z nich będzie najlepszym wyborem? Odpowiedź na pierwsze pytanie znajdziecie poniżej. Jeśli zaś chodzi o drugie, to jednoznacznej odpowiedzi niestety nie ma – wszystko zależy bowiem od indywidualnych preferencji i efektu, jaki chcemy uzyskać :)  

Puder do włosów

Główną zaletą pudru do włosów jest to, że fantastycznie unosi kosmyki u nasady, dodając lekkości i zauważalnej objętości. Odpowiednio stosowany nie powinien obciążyć nam włosów. Świetnie sprawdzi się na włosach cienkich i rzadkich, ale oczywiście nadaje się do każdego rodzaju włosów.

Jak używać pudru do włosów?

Wstrząśnij pojemnikiem i odrobinę pudru wysyp na włosy przy samej skórze. Delikatnie wmasuj. Jeśli jest taka potrzeba, oddziel część włosów i powtórz czynność. Zakończ w momencie, w którym osiągnięty efekt jest dla ciebie zadowalający. Drugi sposób to wysypanie pudru na dłoń, a dopiero później nałożenie go u nasady. To, którą metodę wybierzesz, zależy  wyłącznie od ciebie. W przypadku każdej z nich efekt jest taki sam – megaobjętość i natychmiastowa stylizacja!

Cząsteczki pudru oblepiają włosy, dzięki czemu stają się one plastyczne i z łatwością uformujemy docelową fryzurę. Czy niszczy nam włosy? Absolutnie nie, ale jak we wszystkim tu również bardzo ważny jest umiar. Stosujmy puder zgodnie z zaleceniami producenta. Gdy nałożymy go zbyt dużo, może nam posklejać włosy oraz utrudnić ich rozczesanie i dokładne umycie.

Guma do włosów

Guma to gęsty kosmetyk o kleistej konsystencji, który zwiększa przyczepność włosów i ułatwia utrwalenie wcześniej ułożonej fryzury. Nie pozostawia na włosach tłustego filmu, sprawia, że kosmyki łatwo układają się w grubsze pasma, ale się nie sklejają! Za pomocą gumy możemy uzyskać wiele ciekawych efektów.  Z łatwością podkreślimy skręt, lekko uniesiemy włosy czy ujarzmimy niesforne kosmyki. Możemy ją stosować do każdego rodzaju włosów, ale najlepiej sprawdzi się do stylizacji włosów krótkich i półdługich.

Jak używać gumy do włosów?

Wystarczy naprawdę odrobina, by osiągnąć zamierzony efekt stylizacji. Nałóż troszeczkę gumy na opuszki placów. Rozetrzyj i rozgrzej ją w dłoniach. Nałóż na włosy, układając je tak, jak fantazja Ci podpowiada. Fryzura utrzyma się cały dzień!

Pamiętaj, by nie przesadzić z ilością nakładanej gumy. Nałożona w nadmiarze może nam włosy obciążyć i posklejać, przez co przestaną się układać.

Sól do włosów

Wymarzony kompan do osiągnięcia idealnego wakacyjnego looku, czyli efektu włosów ułożonych wiatrem. Takich, które wyglądają, jakbyś właśnie wróciła znad morza  :) Posiadaczki półdługich i długich włosów na bank go znają. Sól świetnie sprawdzi się na włosach lekko kręconych, podbijając ich skręt, ale stosować ją można przy każdym typie włosów.

Spray z solą morską pozwoli stworzyć na włosach urocze niesforne fale – bez korzystania ze specjalnych urządzeń. Włosy są puszyste, elastyczne i zwiększają swoją objętość. Spray nie obciąża włosów, a przy okazji chroni je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Jak używać soli do włosów?

Wstrząśnij buteleczką i spryskaj suche bądź lekko wilgotne włosy z odległości ok. 15-20 cm. Następnie delikatnie ugnieć je od dołu i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Jeśli zależy Ci na szybszym efekcie, możesz użyć suszarki z dyfuzorem :) 

Ważne! Nie przesadzajmy z ilością nakładanej soli, ponieważ stosowana w nadmiarze może nam przesuszyć włosy.

 

To, który produkt do stylizacji wybierzesz, zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. U każdego sprawdzać się będzie coś innego :)  Koniecznie zerknij na wszystkie produkty do stylizacji włosów dostępne w naszych drogeriach i znajdź coś dla siebie!


Metody płatności:MastercardVisaBlikPayPoPayUPrzelewy24GPay