Totalny hit, czyli loki bez użycia ciepła

24.04.2023

Kręcone włosy zawsze są HOT, jednak do ich stworzenia niepotrzebne jest nam ciepło! Efekt sprężystych loków z łatwością osiągniemy bez użycia lokówki czy prostownicy, a to wszystko dzięki rosnącej popularności TikToka i Instagrama. Użytkownicy tych mediów społecznościowych są naprawdę kreatywni - w końcu kto by się spodziewał, że z paska od szlafroka czy skarpet może powstać piękna i dopracowana fryzura? Tak pomysłowych trików jest jeszcze więcej, a dzisiaj poznamy ich dużą część. Zaczynajmy! 

Sposób na loki z paskiem od szlafroka to tylko początek!

Jednym z najpopularniejszych sposobów na loki bez lokówki na noc jest użycie paska od szlafroka. Jak to działa? Na wysuszone wcześniej włosy (najlepiej zimnym nawiewem) kładziemy pasek, a następnie zawijamy kosmyki z obu stron od góry do dołu. Robimy to w kierunku zewnętrznym od twarzy, dobierając za każdym razem kolejną sekcję włosów. Końcówki związujemy luźną, najlepiej jedwabną gumką, która pozwoli nam uniknąć nieestetycznych odgnieceń. Na koniec możemy zawiązać obie strony paska z tyłu głowy, co jeszcze bardziej zabezpieczy powstałą „konstrukcję”. Kładziemy się spać i tym sposobem rano budzimy się z pięknymi, bujnymi lokami. Pasek możemy też zaplatać tak jak dobieranego warkocza, aby osiągnąć efekt delikatnych fal. Z początku technika ta może wydawać nam się skomplikowana, jednak nic bardziej mylnego – praktyka czyni mistrza!

Zawijanie włosów sprawdza się nie tylko na pasku od szlafroka - możemy użyć także opaski kosmetycznej. Dzielimy włosy na dwie części, nakładamy opaskę na głowę, a następnie wkładamy pod nią wydzielone pasma. Przeciągamy i nawijamy kosmyki tak, aby obie części były owinięte wokół opaski. Na końcu zabezpieczamy wszystko wsuwkami i gotowe! Tym sposobem na głowie tworzy nam się „korona”, która nie przeszkadza przy spaniu, a rano zapewnia spektakularne efekty.

 

Jak zrobić loki bez lokówki? Zajrzyj do garderoby!

Od niedawna po mediach społecznościowych krąży sposób na loki bez lokówki na noc, który polega na zawijaniu kosmyków na… legginsy! Tak naprawdę działa to na podobnej zasadzie, jak sposób na pasek od szlafroka. Górną część legginsów kładziemy na czubku głowy, a „nogi” pozostawiamy po bokach. Zawijamy kosmyki od góry do dołu po obu stronach, związujemy końcówki gumkami do włosów i dodatkowo zabezpieczamy je, wywijając materiał na zewnątrz. Na końcu przykrywamy głowę górną częścią legginsów i umieszczamy pod nią obie strony zawiniętych już włosów – tym sposobem świetnie chronimy je przed nocnym wierceniem, które może popsuć finalny efekt. 

Nie możemy pominąć także skarpet, z którymi równie skutecznie stworzymy loki bez użycia ciepła. Możemy zawinąć je w ten sam sposób, jakiego użyliśmy przy pasku od szlafroka oraz legginsach lub spróbować zupełnie innej metody, która ostatnio zyskała na popularności. Polega ona na podzieleniu włosów na trzy części – jednej dużej z przodu oraz dwóch z tyłu – a następnie zawinięciu każdej z nich wokół skarpety. Ta technika pozwoli nam uzyskać efekt podobny do włosów wysuszonych na okrągłą szczotkę, pełnych objętości i lekkości.

 

Loki bez użycia ciepła – co kupić?

Jeśli chcemy skorzystać z bardziej profesjonalnych produktów, które zapewnią nam loki bez użycia ciepła, powinniśmy udać się do Rossmanna! Znajdziemy tam między innymi wałek do kręcenia włosów, który działa na takiej samej zasadzie jak pasek od szlafroka, jednak dzięki swojemu okrągłemu kształtowi pozwoli nam stworzyć bardziej „kształtne” loki. Kupując taki produkt, w zestawie otrzymujemy również spinkę oraz dwie gumki do włosów, dzięki czemu od razu mamy wszystko, czego potrzebujemy do stworzenia fryzury.

loki bez użycia ciepła
loki bez użycia ciepła

Kolejnym popularnym produktem są wałki do włosów. Znały je już nasze mamy i babcie, a w ostatnim czasie pokochali je także użytkownicy mediów społecznościowych! Dostępne w mniejszych oraz większych rozmiarach, zapewniają loki pełne objętości. Włosy przy ich użyciu są puszyste i delikatne, a skręt subtelny. Wałki świetnie sprawdzają się także do wywinięcia grzywki i odbicia jej od nasady.

Dla osób, które wolą sprężyste, drobne loki bez lokówki, idealnym produktem mogą okazać się papiloty. Możemy założyć je kilka godzin przed ważnym wyjściem lub zostawić je na noc, ponieważ bardzo dobrze utrzymują się na włosach. Psst… w ofercie Rossmanna znajdziemy nawet propozycję w kształcie truskawek!

 

Czym utrwalić loki?

Znamy już odpowiedź na pytanie „jak zrobić loki bez lokówki”, czas więc zastanowić się, co zrobić, żeby trzymały się cały dzień. W końcu nie wszystkie włosy są podatne na stylizację, co oznacza, że potrzebują dodatkowej pomocy. Z odsieczą przychodzą różnego rodzaju pianki oraz lakiery do włosów, które pozwalają utrzymać powstałą w nocy fryzurę przez długi czas. Piankę stosujemy na jeszcze wilgotne włosy, przed zakręceniem je na wybrane narzędzie – tym sposobem będą one bardziej podatne na jego działanie. Lakier do włosów to natomiast ostatni etap stylizacji loków, który pozwala zachować skręt nawet na cały dzień.

 

Każdy z wspomnianych trików na loki bez użycia ciepła jest dobrym rozwiązaniem dla naszych włosów. Oszczędzamy im zniszczeń spowodowanych prostownicą lub lokówką, natomiast sobie czasu poświęconego na stylizację! To jak, który sposób wypróbujemy jako pierwszy?

Kategorie