Wróć do wszystkich inspiracji

Szczotkuj ciało na sucho

Szczotkuj ciało na sucho

Szczotka idealna? To zależy.

Jak znaleźć tę najlepszą? Podpowiadamy!

 Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze szczotkowaniem:

  • Zwróć uwagę na włosie. Naturalne, z dzika lub końskie jest najbardziej miękkie i delikatne dla skóry. Masaż taką szczotką jest bardzo przyjemny, a ciało szybko się przyzwyczaja.
  • Jeśli jesteś weganką lub z innych powodów włosie pochodzenia zwierzęcego nie wchodzi w grę, postaw na włókna roślinne, np. z agawy. Jest to twardsza szczotka, polecana z reguły dla bardziej zaawansowanych, ale jeśli odpowiednio dostosujesz siłę nacisku i będziesz delikatna, skóra powoli i stopniowo przyzwyczai się do zabiegu.

Jeśli szczotkujesz ciało od dłuższego czasu i chcesz wejść na wyższy poziom:

  • Wybierz szczotkę z włosiem pochodzenia roślinnego. Jest najtwardsze spośród dostępnych i wspaniale nadaje się do mocnego/silnego złuszczania naskórka. Masaż taką szczotką jest bardziej intensywny, a jeśli już jesteś mocno zaprzyjaźniona ze szczotkowaniem, możesz wydłużyć czas samego zabiegu, aby efekty były jeszcze lepsze.

Niezależnie od poziomu zaawansowania:

  • Kształt szczotki dobierz do własnych preferencji - obojętnie, czy okrągła, czy owalna - ważne, aby wygodnie leżała w dłoni.
  • Dodatkowy pasek ułatwia trzymanie szczotki i sprawia, że nie wyślizguje się podczas zabiegu.
  • Różnego rodzaju wypustki w szczotkach są w porządku, jeśli lubisz dodatkowe punkty masujące. Pamiętaj tylko, że to włosie ma kluczowe znaczenie :)

Pamiętaj, że pierwszy zabieg powinien być maksymalnie delikatny – obserwuj swoją skórę i sprawdzaj, jak reaguje i co lubi. Powodzenia! :)

 

Więcej informacji o szczotkowaniu ciała na sucho oraz wyjątkowych przygotowaniach do lata znajdziesz TU. :) 

szczotka

Metody płatności:MastercardVisaBlikPayPoPayUPrzelewy24GPay