Kosmetyki dla mężczyzn

TYLKO ONLINE
Balsam Proraso Protective After Shave Balm, przezroczysta butelka obok pudełka w barwach włoskiej flagi, widok z przodu.
Proraso Protective
balsam po goleniu, z Aloesem i Witaminą E 100 ml
41,99 zł
100 ml = 41,99 zł
Najniższa cena: 49,99 zł
TYLKO ONLINE
Bursztynowa butelka Groomen Beard Oil Original Earth Formula z czarną pompką i ozdobną, ciemnoturkusową etykietą.
Groomen Earth
olejek do brody 50 ml
44,99 zł
100 ml = 89,98 zł
Najniższa cena: 53,99 zł
TYLKO ONLINE
Czarna, otwarta puszka balsamu do brody Groomen Original Formula z jasnym produktem i niebieską etykietą na wieczku.
Groomen Aqua
balsam do brody 50 g
43,99 zł
100 g = 87,98 zł
Najniższa cena: 53,99 zł
TYLKO ONLINE
Rayhaan Aquatica męska woda perfumowana, butelka i pudełko z misternym błękitno-białym wzorem geometrycznym.
Rayhaan Aquatica
woda perfumowana dla mężczyzn 100 ml
169,99 zł
100 ml = 169,99 zł
TYLKO ONLINE
Groomen Grooming Tonic WIND, spray do włosów z aloesem i proteinami pszenicy, srebrna etykieta, widok z przodu.
Groomen Wind
tonik do włosów, w sprayu 400 ml
52,99 zł
100 ml = 13,25 zł
Najniższa cena: 64,99 zł
TYLKO ONLINE
Proraso pianka do golenia do twardego zarostu w brązowej puszce z czerwoną nakrętką, widok z przodu.
Proraso Coarse Beards
pianka do golenia, zmiękczająca, do twardego zarostu 300 ml
21,49 zł
100 ml = 7,16 zł
Najniższa cena: 25,99 zł
Nike Sun & Wood roll-on dezodorant w szklanej butelce, czarna etykieta z pomarańczowym napisem, widok z przodu.
4,9
Nike Sun & Wood
dezodorant perfumowany dla mężczyzn 75 ml
16,49 zł
100 ml = 21,99 zł
Najniższa cena: 22,99 zł
TYLKO ONLINE
Kojący balsam Men Rock Beard Balm Soothing Oak Moss w ciemnobrązowej butelce z czarną pompką, widok z przodu.
Men Rock
balsam do brody, kojący, Oak Moss, 100 ml
36,99 zł
100 ml = 36,99 zł
Najniższa cena: 43,99 zł

Męska skóra także wymaga pielęgnacji i stosowania odpowiednich kosmetyków, które będą wpływać na jej zadbany wygląd, dodawać energii albo regenerować. Kosmetyki dla mężczyzn są dziś dostępne w bogatej ofercie, z której każdy z panów może wybrać coś dla siebie.

Kosmetyki męskie – dlaczego ich stosowanie jest ważne?

Chociaż skóra mężczyzn jest grubsza od skóry kobiet o ponad 20%, w związku z czym ma mocniejszą warstwę ochronną, to i tak wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która zapewni jej świeżość, młodość i zdrowy wygląd. Mimo, że męska twarz i ciało naturalnie starzeją się wolniej niż kobiece, to bez odpowiedniej, świadomej i regularnej pielęgnacji, może ulegać szybkiemu zniszczeniu przez czynniki takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia i niewłaściwe oczyszczanie.

Stosowanie kosmetyków jest bardzo ważne, ponieważ bez nich skóra może być narażona na podrażnienia, na przykład podczas golenia lub opalania się. Dlatego każdy z panów, który chce zachować swoje ciało, twarz, ale także włosy, czy dłonie w dobrej, zadbanej kondycji, powinien zapoznać się z ofertą kosmetyków dla mężczyzn, które w tym pomogą. Jeśli nie wiesz, po które kosmetyki szczególnie warto sięgnąć, tutaj znajdziesz kilka przydatnych rad.

Kosmetyki dla mężczyzn – jakie wybrać?

Chociaż kosmetyki dla mężczyzn mogą kojarzyć się głównie z tymi przeznaczonymi do golenia lub zapachami, takimi jak perfumy i wody toaletowe, a produkty dla panów często są określane jako wszystko w jednym, to w rzeczywistości sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bo kosmetyków dla panów na rynku jest coraz więcej. Kosmetyki dla mężczyzn oferują szerokie spektrum działań – od ochrony (przed słońcem, zimnem, czy zanieczyszczeniami z powietrza), przez oczyszczanie, nawilżanie, działanie przeciwstarzeniowe, regeneracyjne i wiele innych.

Są też dostępne specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do dbania o konkretne partie twarzy i ciała – takie jak kremy pod oczy, do rąk, zarostu, czy balsamy do ciała.  Przy ich wyborze warto zapoznać się ze składem, który powinien być jak najbardziej naturalny.

Przy zakupie należy też zastanowić się jakiego działania kosmetyku oczekujesz. Do twarzy na dzień najlepiej wybrać energizujący krem, który zniweluje oznaki zmęczenia, natomiast na noc można postawić na pielęgnację regeneracyjną.

Bardzo ważna jest też codzienna ochrona przed promieniowaniem UV, którą zapewniają kremy z filtrami. Kolejnym filarem męskiej pielęgnacji będą kosmetyki przydatne przy goleniu, którego absolutnie nie można wykonywać na sucho. Tutaj z pomocą przyjdą pianki, kremy i żele – wybierz najwygodniejszą dla siebie formę kosmetyku i zadbaj o prawidłowe golenia, po którym warto sięgnąć po łagodzący krem, w przypadku posiadanego zarostu, kosmetyki pielęgnujące go – by zawsze był zdrowy i zadbany.

Warto sięgną także po krem do rąk, ponieważ, ze względu na częste mycie oraz wykonywanie licznych prac, mogą być one przesuszone i zniszczone. Krem do rąk dodatkowo zadba o paznokcie i skórki, aby wyglądały estetycznie i były odpowiednio odżywione.

Kosmetyki męskie naturalne – najlepszy wybór dla skóry wrażliwej

Naturalne kosmetyki to dobry wybór, zwłaszcza dla panów z wrażliwą, skłonną do podrażnień skórą. Będą też świetnym rozwiązaniem dla osób podatnych na alergie i zmiany skórne. Ze względu na prosty, naturalny skład, pozbawiony sztucznych substancji, zapewniają one łagodną, ale skuteczną pielęgnację męskich twarzy, ciał, włosów i zarostów.

Wysokiej jakości, wyselekcjonowane składniki, wchodzące w skład kosmetyków naturalnych, dostarczają panom tego, czego potrzebuje ich ciało. Inspirowane naturą, gwarantują kompleksową, przyjemną pielęgnację i są dostępne w szerokim zakresie zastosowań, dostosowanych do męskich potrzeb.