Sekrety Twojej pięknej cery - jaki jest jej rodzaj?

16.05.2019
Możesz zachwycać swoim wyglądem. Poświęć tylko swojej skórze odrobinę uwagi. Obserwuj ją i „wsłuchaj się” w jej potrzeby.
Zdjęcie

Chroń ją przed tym, co jej szkodzi, dostarcz wszystkiego, czego potrzebuje.


Sekretem udanych dań w najlepszych restauracjach są nie tylko wysokiej jakości składniki, ale też odpowiednie ich połączenie, kolejność mieszania, techniki gotowania. Wszystko się liczy. Podobnie jest z pielęgnacją twarzy. Ważny jest nie tylko dobór kremu, ale też właściwe oczyszczanie skóry, tonizacja, kolejność i sposób nakładania kosmetyków, kuracje wspomagające, styl życia. Każdy krok ma znaczenie.


Przygotowaliśmy kompleksowy przewodnik po pielęgnacji twarzy. Znajdziesz w nim wszystkie najważniejsze informacje dotyczące skóry i metod jej pielęgnacji. Pomożemy ci ustalić,
jaki masz rodzaj cery, i określić jej aktualny stan. Ocena kondycji skóry pozwoli ci rozpoznać jej potrzeby i dobrać właściwe kosmetyki zawierające kluczowe składniki aktywne.

Wierzymy, że zebrane informacje zainspirują cię do opracowania indywidualnego programu pielęgnacyjnego, który z czasem stanie się przyjemnym rytuałem. Świadoma i odpowiednia troska o skórę daje dobre efekty. I wcale nie jest trudna.


Przekonaj się sama.

Zdjęcie

SUCHA, TŁUSTA CZY MIESZANA?

Określenie rodzaju swojej cery i rozpoznanie jej potrzeb nie jest zadaniem prostym, ale trud się opłaca. Dlaczego?

• Odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do rodzaju cery, to podstawa utrzymania skóry w dobrej kondycji.

• Lepiej zapobiegać niż leczyć. Kiedy wiesz, jaką masz cerę i jak z nią postępować, możesz uniknąć nieprzyjemności. Masz szansę zareagować na drobne zmiany odpowiednio
wcześniej, zanim zamienią się w poważny problem.

• Możesz skuteczniej dobierać kosmetyki – ich skład, konsystencje, formuły i unikać nietrafionych produktów, Bycie smart shopperem się opłaca!

• Twój codzienny rytuał pielęgnacyjny stanie się przyjemnością, a nie dodatkowym obowiązkiem.

 

OD CZEGO ZALEŻY RODZAJ SKÓRY?

Podstawową rolę w określeniu rodzaju skóry odgrywa ilość, rozmieszczenie i praca gruczołów łojowych, które zależą od uwarunkowań genetycznych. Dlatego warto przyjrzeć się
nie tylko swojej cerze, ale także skórze rodziców czy dziadków, by wiedzieć, jakie tendencje mamy w rodzinie. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje skóry: suchą, mieszaną i tłustą.
W niektórych publikacjach można się również spotkać ze skórą normalną, ale mają ją głównie niemowlęta oraz małe dzieci i zwykle nie wymaga ona szczególnej pielęgnacji – potrzebuje głównie ochrony i nawilżenia.

 

Jeśli masz wątpliwości, jak zdefiniować swoją cerę, skorzystaj z pomocnych pytań i wskazówek:

1. Przypomnij sobie, czy w ciągu dnia często masz potrzebę zmatowienia skóry, czy wręcz przeciwnie, potrzebuje ona dodatkowego nawilżenia?
2. Jak skóra reaguje na kontakt z wodą? Czy po umyciu i osuszeniu buzi czujesz się komfortowo, czy masz nieprzyjemnie uczucie ściągnięcia skóry?
3. Zaobserwuj najczęstsze reakcje swojej skóry. To one dadzą ci informacje kluczowe do określenia rodzaju skóry.

W kolejnych tekstach prezentujemy szczegółowe charakterystyki wszystkich podstawowych rodzajów cery: suchej, tłustej i mieszanej. Zastanów się, który opis najbardziej pasuje do obrazu twojej skóry. Będzie on stanowił bazę, którą musisz znać, aby właściwie poruszać się w tajnikach pielęgnacji.

W dalszej części przewodnika wyjaśniamy ci, że znajomość rodzaju skóry to nie wszystko. Aby w pełni dobrać program pielęgnacyjny, powinnaś również znać jej typ – twoja skóra dodatkowo może być też wrażliwa, naczyniowa, trądzikowa lub przedwcześnie starzejąca się. Nie zapomnieliśmy również o panach, bo skóra męska różni się od damskiej i też wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Skorzystaj z naszych wskazówek i dobierz 4 różne produkty skrojone na miarę Twoich potrzeb. A Jeśli lubisz prostsze rozwiązania, sięgnij po gotowe zestawy kosmetyków 2+3 gratis.

Wskazówka nr 1: Rozpoznaj jaki masz rodzaj skóry i zobacz kosmetyczne propozycje

Istnieją 3 rodzaje skóry:

- Cera sucha

- Cera mieszana

- Cera tłusta

Wskazówka nr 2: Rozpoznaj jaki masz typ cery i dobierz kosmetyki dla siebie:

- Cera wrażliwa i odwodniona

- Cera naczyniowa

- Trądzik młodzieńczy

- Trądzik dojrzały

- Cera dojrzała

- Cera męska

Wskazówka nr 3: Stwórz listę wybranych kosmetyków i skorzystaj w pełni z promocji Rossmanna! Świadomie i z korzyścią dla Twojej skóry!

Zobacz jak zachować piękną cerę w kilku krokach >>

Pielęgnacja twarzy. Podpowiadamy jak dbać o cerę >>