Wróć do wszystkich inspiracji

Cera sucha: podstawa to nawilżanie twarzy

Cera sucha: podstawa to nawilżanie twarzy

Jaka jest cera sucha? Bladoróżowa, moga przez nią przeswitywać naczynka. Wiotka, mało elastyczna - szybko pojawiają się na niej zmarszczki. Matowa. Najważniejsze jest dopowiednie nawilżanie twarzy. Jeśli odpowiednio zadbasz o suchą cerę, będziesz cieszyć się pięknym wyglądem.

Pielęgnacja podstawowa cery suchej

1. Płyn micelarny – wybierz produkt o właściwościach nawilżających, który pozostawi twoją skórę miękką i nie podrażni jej. Pielęgnuj suchą skórę twarzy już na etapie demakijażu.
2. Tonik – zwróć uwagę na taki o właściwościach odżywczych i kojących, by przywrócić  suchej cerze komfort i zmniejszyć uczucie ściągnięcia.  
3. Krem do cery suchej na dzień – w codziennej pielęgnacji postaw na formuły o bogatej konsystencji, które zadziałają jak kompres chroniący skórę przed czynnikami zewnętrznymi. 
4. Krem do cery suchej na noc – wybierz gęsty krem, który otuli twoją skórę jak kołderka. Dodatkowe właściwości regenerujące i odżywcze wzmocnią skórę i przyspieszą procesy naprawcze odbywające się w czasie snu. 

Pielęgnacja uzupełniająca dla cery suchej

1. Mleczko lub olejek do demakijażu – twoja sucha skóra twarzy lubi produkty do oczyszczania bez użycia wody, które delikatnie usuwają zanieczyszczenia i nie zaburzają  płaszcza hydrolipidowego skóry. 
2. Maska – wybierz tę o kremowej formule, by nałożyć grubszą warstwę na noc. Wpłynie to na poprawę odżywienia oraz wzmocni i ukoi twoją sucha skórę twarzy.  
3. Olejek pielęgnacyjny – w zależności od potrzeby możesz go nałożyć jako samodzielny produkt lub pod ulubiony krem.  
4. Piling enzymatyczny – wybieraj delikatne złuszczanie i postaraj się robić  to regularnie. Pozwoli to na lepsze wchłanianie się substancji aktywnych i redukcję suchych skórek. 

Fot. Shutterstock.com

Przed czym chronić cerę suchą?

• Gwałtownymi zmianami temperatury. Skóra sucha nie lubi opalania, sauny, solarium, przegrzanych pomieszczeń. 
• Długotrwałym przebywaniem na słońcu i mrozie, zwłaszcza bez właściwej ochrony. 
• Nadmiernym pocieraniem. Dlatego wykonuj demakijaż i oczyszczanie suchej skóry przy pomocy samych dłoni.  
• Agresywnymi produktami myjącymi oraz zbyt „lekkimi” formułami kremów, które mogą spowodować jej szybkie uwrażliwienie. 

Skorzystaj z naszych wskazówek i dobierz 4 różne produkty skrojone na miarę Twoich potrzeb. A Jeśli lubisz prostsze rozwiązania, sięgnij po gotowe zestawy kosmetyków 2+3 gratis.

Wskazówka nr 1: Rozpoznaj jaki masz rodzaj skóry i zobacz kosmetyczne propozycje

Istnieją 3 rodzaje skóry:

- Cera sucha

- Cera mieszana

- Cera tłusta

Wskazówka nr 2: Rozpoznaj jaki masz typ cery i dobierz kosmetyki dla siebie:

- Cera wrażliwa i odwodniona

- Cera naczyniowa

- Trądzik młodzieńczy

- Trądzik dojrzały

- Cera dojrzała

- Cera męska

Wskazówka nr 3: Stwórz listę wybranych kosmetyków i skorzystaj w pełni z promocji Rossmanna! Świadomie i z korzyścią dla Twojej skóry!

 

Zobacz jak zachować piękną cerę w kilku krokach >>

Pielęgnacja twarzy. Podpowiadamy jak dbać o cerę >>

Sekrety Twojej pięknej cery - jaki jest jej rodzaj? Poznaj szczegóły >>