Wróć do wszystkich inspiracji

Jak wzmocnić cienkie włosy?

Jak wzmocnić cienkie włosy?

Aby dodać swoim włosom objętości, 1-2 razy w tygodniu warto zafundować im intensywną kurację zaawansowaną maską, serum, olejkiem lub eliksirem, które:

  • powinny być na włosach od kilku do kilkunastu minut;
  • efekt działania utrzyma się nawet po kilkukrotnym myciu włosów;
  • wizualnie zwiększą objętość dzięki cząsteczkom powodującym odpychanie się włosów od siebie.

Będzie ich więcej

Cienkie włosy są bardzo wymagające. Potrzebują troskliwej pielęgnacji, ale też stylizacji. Wszystko po to, by fryzurze dodać objętości. Tyle możemy zrobić, bo samej grubości włosów zmienić nie sposób. Dziedziczymy ją w genach.

 

Cienkie czy rzadkie?

To dwa różne problemy i lepiej ich nie mylić. Określenie „cienkie włosy” odnosi się do grubości i struktury pojedynczego kosmyka. Z kolei włosy rzadkie to te przerzedzone przez nadmierne wypadanie. Zdarza się jednak, że włosom brakuje zarówno objętości jak i gęstości.

 

Systematyczność popłaca

W przypadku cienkich włosów mycie ma olbrzymie znaczenie. Gdy zalega na nich sebum i resztki kosmetyków, przylegają do skóry. Wówczas trudno z nich ułożyć fryzurę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by myć je nawet codziennie, pod warunkiem że sięgniesz po odpowiednie kosmetyki. Zarówno szampon, jak i kolejne preparaty pielęgnacyjne powinny być przeznaczone do włosów cienkich, dodające objętości.

 

Fot. Fotolia

Specjalne kosmetyki

Warto je wybrać, bo dzięki nim:

  • włosy nie będą się elektryzować,
  • ich objętość poprawi się,
  • pasma nie będą obciążone,
  • łatwiej je będzie także układać.

Zwłaszcza gdy będziesz używać suszarki z dyfuzorem, dzięki temu jeszcze lepiej „odbijesz” włosy od nasady.

 

Sprytne sposoby

Maska na ciepło. Po rozprowadzeniu maski na włosach okręć głowę folią lub cienkim ręcznikiem. Kompres podgrzej suszarką. Dzięki temu składniki aktywne szybciej i głębiej wnikną w głąb pasm.


Olejek oszczędnie. Sprawdzi się w przypadku cienkich włosów, ale nie nakładaj tego kosmetyku zbyt dużo. Wtedy obciąży i poklei pasma. Wskazany jest więc umiar w ich stosowaniu.

Fot. Fotolia_RASP_Rossmann

Wypróbuj