Wróć do wszystkich inspiracji

Peeling do skóry głowy? Detoks włosów przywróci im blask!

Peeling do skóry głowy? Detoks włosów przywróci im blask!

Włosy potrzebują raz na jakiś czas odtrucia. Detoks włosów i użycie peelingu do skóry głowy przywrócą twojej fryzurze puszystość, miękkość i połysk. Spróbuj!

Co zdradza włos?

W każdym włosie zapisane są szczegółowe informacje o naszym trybie życia. Badając go kilka centymetrów od nasady, można dokładnie określić, co jemy – których pierwiastków nam brakuje, a których spożywamy pod dostatkiem. W łodydze włosa odkładają się także ślady leków i używek, z którymi mieliśmy do czynienia, oraz substancje, którymi przesycone jest nasze środowisko. Odcyfrowanie takiego zapisu bywa przydatne dla dietetyków, dermatologów, trychologów oraz śledczych kryminalnych. Pod włosami nic się nie ukryje...

Lekcja chemii, czyli zadania dla peelingu do skóry głowy

Smog miejski zawiera pyły o różnych rozmiarach cząsteczek i różnym składzie chemicznym – to spora część tablicy Mendelejewa, w tym szkodliwe metale ciężkie (ołów, kadm, rtęć). Większe cząsteczki osadzają się na powierzchni skóry i włosów, mniejsze wnikają do środka. Jest wśród nich wiele wolnych rodników przyczyniających się do procesów starzenia. Cząsteczki odkładające się na skórze nie pozwalają jej oddychać, w wyniku czego przyspieszają przetłuszczanie lub wręcz przeciwnie – nadmiernie ją przesuszają i powodują podrażnienia. Pomocny będzie peeling do skóry głowy, by włosy nie stały się matowe, porowate i kruche. Szczególnie narażone na wnikanie toksyn są włosy z rozchyloną łuską, np. pod wpływem działania chloru w basenie lub soli z wody morskiej.

Za ciężkie? Detoks włosów przywróci im lekkość

Czasem może włosom zaszkodzić również niewłaściwa stylizacja. Jeśli są oklapnięte, nie chcą się układać, szybko się przetłuszczają, zastanów się, czy ich nadmiernie nie obciążyłaś silikonami i olejami mineralnymi zawartymi w maskach, odżywkach i środkach do stylizacji. Usunie je peeling do skóry głowy. Szkodliwe substancje osadzają się na włosach, wygładzając je lub usztywniając. Jeśli resztki produktów nie są regularnie i dokładnie usuwane, włosy stają się ciężkie, a fryzura traci swą dynamikę. Detoks włosów przyniesie im ulgę.

Peeling do skóry głowy - zrób sobie detoks włosów

Jak pozbyć się toksyn i nadmiernego obciążenia włosów? Fundując sobie porządne oczyszczanie skóry głowy i stosując peeling do skóry głowy. Dobry szampon  nie powinien się zbyt mocno pienić, a po umyciu pozostawiać włosy szorstkie i trudne do rozczesania. Gdy lekko rozchyli ich łuski, z łatwością wypłuczą się z wnętrza wszelkie niepożądane osady. Wygładzenie włosa i domknięcie łusek tak, by znów miały dachówkowatą strukturę, to zadanie odżywki, której koniecznie powinnaś użyć po zabiegu oczyszczającym. A co z peelingiem do skóry głowy? Tu sprawa ma się podobnie jak w przypadku złuszczania twarzy. Zadaniem peelingu do skóry głowy, czyli trychologicznego, jest usunięcie zrogowaciałego naskórka, łoju i zanieczyszczeń. Zabieg ten dodatkowo odblokowuje mieszki włosowe, zapobiega ich zarastaniu kolagenem (przyczyna wypadania włosów), poprawia dotlenienie i odżywienie skóry poprzez stymulację mikrokrążenia. Zabieg mycia głowy specjalnym szamponem oczyszczającym połączony z peelingiem do skóry głowy powinnaś przeprowadzać regularnie co tydzień.

Tekst: Justyna Ślusarczyk

 


Metody płatności:MastercardVisaBlikPayPoPayUPrzelewy24GPay