Wróć do wszystkich inspiracji

Cera wrażliwa i odwodniona, jaka jest?

Cera wrażliwa i odwodniona, jaka jest?

Cera wrażliwa i odwodniona bardzo szybko reaguje na bodźce zewnętrzne. Cera wrażliwa ma także mocno osłabioną warstwę ochronną oraz piecze, swędzi, często się łuszczy.

Pielęgnacja podstawowa cery ważliwej

1. Płyn micelarny – najlepszy dla cery wrażliwej będzie taki o właściwościach kojących i nawilżających, który w sposób delikatny usunie wszelkie zanieczyszczenia.  
2. Mgiełka nawilżająca – cera wrażliwa potrzebuje dodatkowej dawki nawilżenia, dlatego spryskuj nią twarz w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli przebywasz  w klimatyzowanym albo ogrzewanym pomieszczeniu, gdzie jest suche powietrze.  
3. Krem na dzień – w ciągu dnia postaw na wzmocnienie mechanizmu obronnego skóry (antyoksydanty) oraz na ochronę przeciwsłoneczną (filtry UV). 
4. Krem na noc dla cery wrażliwej – szukaj kosmetyków ze składnikami, które będą wiązać wodę w skórze i wbudowywać się w cement międzykomórkowy, dzięki czemu twoja cera  będzie odpowiednio nawilżona i wzmocniona. 

Pielęgnacja uzupełniająca dla cery wrażliwej

1. Mleczko lub olejek myjący – delikatne oczyszczanie pozwoli utrzymać prawidłową warstwę ochronną cery wrażliwej. Postaw na produkty, które nie wymagają użycia wody.  
2. Serum-olejek – pozostawi na skórze cienką warstwę ochronną, która zapobiegnie utracie wody z naskórka i wzmocni jego barierę ochronną. 
3. Piling – cera wrażliwa potrzebuje nieinwazyjnej formy złuszczania, dlatego wybierz produkt enzymatyczny, który w delikatny sposób rozpuści martwy naskórek. 
4. Maska hydrożelowa – zadziała na twoją wrażliwą skórę jak łagodzący kompres, ukoi ją i zapewni jej odpowiedni poziom nawilżenia. 

Cera wrażliwa, czyli przed czym ją chronić?

• Gwałtownymi zmianami temperatury.
• Częstymi eksperymentami z nowymi produktami.
• Długotrwałym przebywaniem na słońcu, mrozie bez właściwej ochrony.
• Minimalizuj czynniki „drażniące” w kosmetykach –  do cery wrażliwej szukaj produktów bezzapachowych i bez syntetycznych barwników.

Fot. Shutterstock

Skorzystaj z naszych wskazówek i dobierz 4 różne produkty skrojone na miarę Twoich potrzeb. A Jeśli lubisz prostsze rozwiązania, sięgnij po gotowe zestawy kosmetyków 2+3 gratis.

Wskazówka nr 1: Rozpoznaj jaki masz rodzaj skóry i zobacz kosmetyczne propozycje

Istnieją 3 rodzaje skóry:

- Cera sucha

- Cera mieszana

- Cera tłusta

Wskazówka nr 2: Rozpoznaj jaki masz typ cery i dobierz kosmetyki dla siebie:

- Cera naczyniowa

- Trądzik młodzieńczy

- Trądzik dojrzały

- Cera dojrzała

- Cera męska

Wskazówka nr 3: Stwórz listę wybranych kosmetyków i skorzystaj w pełni z promocji Rossmanna! Świadomie i z korzyścią dla Twojej skóry!

Zobacz jak zachować piękną cerę w kilku krokach >>

Pielęgnacja twarzy. Podpowiadamy jak dbać o cerę >>

Sekrety Twojej pięknej cery - jaki jest jej rodzaj? Poznaj szczegóły >>