Fot. Fotolia

Jak działa balsam brązujący?

Oj tak, możesz uzyskać efekt naturalnie opalonej skóry bez narażania jej na szkodliwe promieniowanie słoneczne! Odpowiednio nałożone samoopalacze zapewnią piękny odcień ciała:

  • bez poparzeń i przyspieszonego fotostarzenia;
  • bez smug i przebarwień;
  • dostosowany do Twojej karnacji - możesz go regulować częstotliwością aplikacji;
  • efekt już po kilku godzinach od zastosowania, na co najmniej kilka dni.

To będzie naturalna reakcja

Samoopalacze i balsamy brązujące nie wpływają na produkcję melaniny i działają jedynie na naskórek, nie wnikając w głębsze warstwy skóry. Dlatego oprócz nich stosuj też kosmetyki z filtrami UV!

Fot. Fotolia_RASP-Rossmann

Co powinnaś wybrać – balsam czy samoopalacz?

Różnią się ilością DHA. Samoopalacze są mocniejsze, po ich zastosowaniu lekka opalenizna pojawia się już po 1-2 godzinach, ostateczny efekt osiągniesz po 6-8 godzinach. Balsamy brązujące zawierają niewielką ilość dihydroksyacetonu, dlatego musisz nakładać je codziennie. Skóra będzie opalała się stopniowo, idealny odcień osiągniesz po 3–4 dniach stosowania.

Fot. Fotolia-RASP-Rossmann

Nie bój się smug!

Koniecznie złuszcz naskórek przed użyciem kosmetyku samoopalającego. Znikną suche skórki, w które preparat wchłonąłby się mocniej, dając ciemniejsze plamy. Wklep balsam nawilżający, poczekaj, aż się wchłonie. Niewielką ilość samoopalacza lub balsamu brązującego wmasuj kolistymi ruchami w skórę. Na kolana i łokcie nałóż mniej preparatu, możesz też przyłożyć do nich chusteczkę higieniczną by zebrać nadmiar kosmetyku. Dzięki temu całe ciało będzie zabarwione równomiernie. Jeśli używasz sprayu, rozpylaj go w odległości 30 cm, a następnie wcieraj w skórę. Zacznij od nóg i stopniowo przechodź do górnych części ciała. 

 

Stosuj o odpowiedniej porze

Samoopalacz najlepiej nakładać przed snem. Możesz wtedy poczekać z ubraniem się, aż preparat dobrze się wchłonie. Balsam brązujący wnika w skórę szybciej, więc możesz go stosować rano. 

 

Twoja taktyka na czyste ręce

Nie masz jednorazowych rękawiczek? Skórki wokół paznokci natrzyj wazeliną, a same dłonie umyj szczoteczką z mydłem zaraz po skończonej aplikacji. Na koniec nałóż kosmetyk na wacik kosmetyczny i posmaruj nim wierzch dłoni. Dzięki temu ich wnętrza i skórki nie zabarwią się na pomarańczowo.