Wróć do wszystkich inspiracji

Jak działa balsam brązujący?

Jak działa balsam brązujący?

Oj tak, możesz uzyskać efekt naturalnie opalonej skóry bez narażania jej na szkodliwe promieniowanie słoneczne! Odpowiednio nałożone samoopalacze zapewnią piękny odcień ciała:

  • bez poparzeń i przyspieszonego fotostarzenia;
  • bez smug i przebarwień;
  • dostosowany do Twojej karnacji - możesz go regulować częstotliwością aplikacji;
  • efekt już po kilku godzinach od zastosowania, na co najmniej kilka dni.

To będzie naturalna reakcja

Samoopalacze i balsamy brązujące nie wpływają na produkcję melaniny i działają jedynie na naskórek, nie wnikając w głębsze warstwy skóry. Dlatego oprócz nich stosuj też kosmetyki z filtrami UV!

Fot. Fotolia_RASP-Rossmann

Co powinnaś wybrać – balsam czy samoopalacz?

Różnią się ilością DHA. Samoopalacze są mocniejsze, po ich zastosowaniu lekka opalenizna pojawia się już po 1-2 godzinach, ostateczny efekt osiągniesz po 6-8 godzinach. Balsamy brązujące zawierają niewielką ilość dihydroksyacetonu, dlatego musisz nakładać je codziennie. Skóra będzie opalała się stopniowo, idealny odcień osiągniesz po 3–4 dniach stosowania.

Fot. Fotolia-RASP-Rossmann

Nie bój się smug!

Koniecznie złuszcz naskórek przed użyciem kosmetyku samoopalającego. Znikną suche skórki, w które preparat wchłonąłby się mocniej, dając ciemniejsze plamy. Wklep balsam nawilżający, poczekaj, aż się wchłonie. Niewielką ilość samoopalacza lub balsamu brązującego wmasuj kolistymi ruchami w skórę. Na kolana i łokcie nałóż mniej preparatu, możesz też przyłożyć do nich chusteczkę higieniczną by zebrać nadmiar kosmetyku. Dzięki temu całe ciało będzie zabarwione równomiernie. Jeśli używasz sprayu, rozpylaj go w odległości 30 cm, a następnie wcieraj w skórę. Zacznij od nóg i stopniowo przechodź do górnych części ciała. 

 

Stosuj o odpowiedniej porze

Samoopalacz najlepiej nakładać przed snem. Możesz wtedy poczekać z ubraniem się, aż preparat dobrze się wchłonie. Balsam brązujący wnika w skórę szybciej, więc możesz go stosować rano. 

 

Twoja taktyka na czyste ręce

Nie masz jednorazowych rękawiczek? Skórki wokół paznokci natrzyj wazeliną, a same dłonie umyj szczoteczką z mydłem zaraz po skończonej aplikacji. Na koniec nałóż kosmetyk na wacik kosmetyczny i posmaruj nim wierzch dłoni. Dzięki temu ich wnętrza i skórki nie zabarwią się na pomarańczowo. 

Wypróbuj