Fot. Fotolia

Jak ujędrnić skórę?

Są kosmetyki, które dadzą efekt ujędrnionej skóry:

  • silnie ujędrniają i wygładzają skórę;
  • zapobiegają wiotczeniu i zwiększają elastyczność skóry;
  • zmniejszają uczucie ciężkości ciała;
  • wybierz kosmetyki dla określonych partii ciała: brzuch, uda, pośladki, biust (efekt push-up).

Pamiętaj, że regularność = efekty!

Dlaczego skóra wiotczeje?

Procesy starzenia powodują spadek produkcji kolagenu i elastyny. Włókna te napinają naskórek, zapobiegając opadaniu. Skóra traci elastyczność również po odchudzaniu i ciąży, a także wskutek braku ruchu i niewłaściwej diety. 

 

Zahartuj w domu

Ujędrnianie zacznij w kąpieli. Polewaj ciało raz ciepłą, raz chłodną wodą, zmieniaj temperaturę kilka razy, zabieg zakończ zimnym prysznicem. Hartowanie skóry poprawia jej ukrwienie, tkanka łączna lepiej pracuje i wygląda. Po osuszeniu ręcznikiem wklep preparat wyszczuplający, który wspomoże kurację. 

Fot. Fotolia

Wypróbuj preparat do zadań specjalnych

Kosmetyki rozwiązujące problem wiotkiej skóry i nadmiaru centymetrów w talii czy biodrach, usprawniają metabolizm komórek, pobudzają je do działania i usuwania tłuszczu, a także zapobiegają gromadzeniu się wody w tkankach. Stymulują mikrokrążenie w skórze oraz ją napinają. Szukaj w nich takich składników jak kofeina czy teina, L-karnityna i CLA. Stosuj je dwa razy dziennie, im większa systematyczność, tym lepsze efekty.

 

Masuj codziennie

Domowe zabiegi w kilka tygodni potrafią wysmuklić ciało i zmniejszyć obrzęki. Poprawiają przemianę materii, przyspieszają spalanie tłuszczów oraz pobudzają produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna.

Fot. Fotolia-RASP-Rossmann

Zadbaj o ręce

Wiele kobiet, nawet szczupłych, boryka się z problemem wiotkiej skóry ramion. Codziennie, od łokcia po bark, wklepuj w nie preparat ujędrniający, a potem lekko podszczypuj ciało palcami aż do zaróżowienia. Z kolei preparaty do pielęgnacji biustu wcieraj od mostka do pachy okrężnymi, podciągającymi ruchami, aż do całkowitego wchłonięcia.