Wróć do wszystkich inspiracji

Jak zlikwidować worki pod oczami? Regeneracja skóry mężczyzny

Jak zlikwidować worki pod oczami? Regeneracja skóry mężczyzny

Kiedy jest najlepszy czas na ćwiczenia, regenerację skóry i golenie? I jak zlikwidować worki pod oczami? Oto kilka rad, z których skorzystać może każdy facet.

Ogól się przed śniadaniem.
Jedzenie, a szczególnie kawa, pobudzają krążenie krwi, przez co naczynka mogą lekko nabrzmieć, a to zwiększa ryzyko zacięcia się.

Również na czczo spryskaj się wodą toaletową.
Kiedy jesteś głodny, zmysł węchu jest najostrzejszy i tylko wtedy nie przesadzisz z ilością wody toaletowej.

Rano słuch jest najczulszy.
Może wiec po przebudzeniu zamiast serwisu informacyjnego trochę dobrej muzyki?

O tej porze weź się za trudne zadania analityczne, wymagające koncentracji.
Mniej więcej 3–4 godziny po przebudzeniu zwiększa się w organizmie poziom kortyzolu, hormonu, który w odpowiednim stężeniu poprawia refleks i zwiększa jasność umysłu.

10 godzina
To najlepszy czas na trudna rozmowę – godzinę przed południem mamy najwyższa odporność na stres.

11 godzina
W ciągu dnia skóra przede wszystkim broni się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Możesz jej pomóc, stosując odpowiedni krem, który stanie się bariera chroniąca przed wiatrem, mrozem czy promieniami UV.

Po południu zwykle dopada nas spadek sił, zdecydowanie zmniejsza się nasza wydajność – to skutek procesów trawiennych. Wątroba zatrzymuje glikogen, przez co mięsnie (w tym mózg) nie mają paliwa. Drzemka to najlepszy pomysł na przeczekanie chwilowego kryzysu. Możesz tez poratować się kawą ze zdrowa przekąska.

13 godzina
O tej porze nasz organizm ma najmniejsza wrażliwość na ból – to dobry czas na wizytę u dentysty, rehabilitacje, depilacje pleców.

 

Ćwiczenia, kiedy jest na nie najlepsza pora?

15 godzina
Kiedy trenować? Wytrzymałościowy trening najlepiej zrobić o godzinie 16. To również dobry czas na ćwiczenia, którym zależy na budowaniu muskulatury. Z kolei o godzinie 14 mięsnie są silniejsze nawet o 7 proc. wiec to najlepsza godzina na bicie rekordów.

A żeby schudnąć, ćwiczenia rób– po przebudzeniu. Zawartość glikogenu we krwi jest mniejsza, co sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej, dodatkowo poranny trening podkręca metabolizm na kilka godzin.

Około godz. 18 zmniejsza się poziom enzymów trawiennych i spowalnia przemiana materii. Najpóźniej o 20 zjedz lekką kolację. Objadanie się po tym czasie nie tylko sprzyja tyciu, ale tez utrudnia zaśniecie i nocną regenerację.

Regeneracja skóry, następuje w nocy, kiedy spisz. Pomóż jej – zastosuj krem na noc, ze składnikami pomocnymi w odbudowie uszkodzonych struktur skóry.

Przed północą w naszym organizmie zwiększa się stężenie hormonu wzrostu. Tkanki dzielą się osiem razy szybciej niż w południe, co umożliwia regenerację skóry. Zdrowo jest zasnąć około 23 i spać 8 godzin.

iStock

Jeśli cienie pod oczami spędzają ci sen z powiek...

...musisz wiedzieć, że skóra w tym miejscu wymaga specjalnej pielęgnacji. Dlaczego?­
Skóra pod oczami jest około 10 razy cieńsza niż na policzkach. Bywa przesuszona, ze względu na mała ilość gruczołów łojowych i potowych. W tej okolicy słabiej krąży krew, znajduje się tez dużo komórek odpowiedzialnych za reakcje alergiczne – stąd zastoje limfatyczne, opuchlizna i tzw. cienie pod oczami.

Co możesz zrobić

  1. Na worki pod oczami pij dużo wody, by wypłukiwać z organizmu toksyny. Przypominamy – dorosły mężczyzna powinien wypić około 2 l płynów na dobę.
  2. By pozbyć się worków pod oczami stosuj specjalny krem pod oczy – zawarte w nim składniki zapewniają nawilżenie i wzmacniają cienki naskórek.
  3. Trzymaj w lodówce dwie łyżki. W czasie parzenia porannej kawy, przyłóż je na kilka minut do powiek i pomasuj. To sprawdzona metoda na zlikwidowanie worków pod oczami.

Czy wiesz, że…

Męski naskórek jest aż o 25% grubszy od kobiecego. Jest tez bardziej szorstki i odporny na uszkodzenia. U mężczyzn mikrokrążenie krwi w skórze właściwej jest lepsze, przez co skóra jest bardziej dotleniona i odżywiona, a zmarszczki pojawiają się później.

Za to zmarszczki mimiczne są bardziej widoczne, ponieważ w skórze panów jest 15 razy więcej mięsni przywłosnych. Natura jest sprawiedliwa… Męska cera ma więcej gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra na twarzy jest lepiej natłuszczona (naturalnym sebum) i odporniejsza na czynniki zewnętrzne.

Atrakcyjność dla płci przeciwnej i zadowolenie przy patrzeniu w lustro, to nie koniec benefitów dla brodaczy. Naukowcy z australijskiego University of Queensland dowiedli niedawno, ze broda to również doskonały bloker promieni UV. Skóra pokryta gęstym zarostem jest mniej narażona na szkodliwy ultrafiolet, nawet o 90 proc. A w słonecznym kraju surferów znają się na tym lepiej, niż gdziekolwiek indziej na świecie!

Opracowanie: Magda Rosłaniec

 

Wypróbuj