Na czym polega laminowanie skóry?

20.03.2023

Laminowanie brwi, rzęs czy włosów to dobrze znane zabiegi, które od dawna cieszą się popularnością. Teraz przyszła pora na laminowanie skóry! To jeden z najnowszych trendów beauty, który do mediów społecznościowych trafił prosto z modowych wybiegów. O co w nim chodzi i komu może przypaść do gustu?

Efekt laminacji skóry – nowa odsłona glow

Na glow stawiamy już od kilku sezonów, do lamusa odsyłając efekt matu na twarzy. Najpierw był, inspirowany porcelanową skórą Koreanek, trend glass skin. Efekt cery przypominającej taflę szkła osiągaliśmy przy pomocy wieloetapowej pielęgnacji, ale przede wszystkim sporej ilości kolorowych kosmetyków – rozświetlającego podkładu, pudru i rozświetlacza. Następnie tendencja odwróciła się za sprawą wylansowanego przez Hailey Biber trendu glazed donut skin. Cera błyszcząca niczym lukrowany pączek to wynik solidnej dawki nawilżającej pielęgnacji. Natomiast laminated skin to kolejna odsłona i w pewnym sensie złoty środek pomiędzy dwoma wspomnianymi trendami. Pielęgnacja jest tutaj kluczową bazą, zaś makijaż jej dopełnieniem. Wydobywamy z naszej cery naturalny blask, a następnie podkreślamy go odpowiednimi kosmetykami kolorowymi. Jędrna, soczysta, promienna, wyglądająca na wilgotną, bijąca blaskiem do tego stopnia jak to ma miejsce po wysiłku fizycznym albo kąpieli w morzu – taka ma  być cera w trendzie laminated skin.

Zatem, jak osiągnąć efekt laminacji skóry? Jest to prostsze niż myślisz!

1200x675_01.jpg

Kosmetyki do laminowania skóry – pielęgnacja

Punktem wyjścia do laminowania skóry jest ultranawilżająca pielęgnacja. To właśnie zatrzymanie wilgoci w skórze pozwala uzyskać maksymalnie promienny wygląd. Zastrzyk nawilżenia zapewnią składniki takie jak:

  • niacynamid,
  • kwas hialuronowy,
  • kwas poliglutaminowy,
  • gliceryna,
  • mocznik,
  • aloes,
  • nienasycone kwasy tłuszczowe,
  • probiotyki,
  • witaminy,
  • olejki.

Jakie efekty daje laminowanie skóry? Taka baza pielęgnacyjna zapewnia nawodnienie, wzmocnienie, wygładzenie i ukojenie. Stawiaj na mocno odżywcze kremy, a w przypadku cery o nierównym kolorycie, także na rozświetlające sera.

1200x675_02.jpg

Laminacja skóry – makijaż

Efekt tafli wody na skórze pomogą osiągnąć kosmetyki kolorowe. Jednak pamiętajmy, że makijaż w trendzie laminated skin ma być świeży, naturalny i nieskomplikowany. Podkreśla promienność cery osiągniętą w wyniku odpowiedniej pielęgnacji zamiast budować jej wygląd sztucznie od podstaw, nie przytłacza jej. Składa się zaledwie z kilku prostych elementów. Oto one:

  1. Lekki podkład o wodnej formule i świetlistym wykończeniu (może to być również krem BB). Ma on za zadanie jedynie wyrównanie kolorytu i zneutralizowanie zaczerwienień. Absolutnie nie chcemy efektu maski!
  2. Mgiełka utrwalająca zamiast pudru. Ten krok może wydawać się zaskakujący, ale ma sens. Chcąc uniknąć efektu matu i zminimalizować ryzyko rolowania kosmetyków, całkowicie rezygnujemy z pudru. Natomiast trwałość makijażu przedłużamy przy pomocy mgiełki lub sprayu fixującego – o wykończeniu rozświetlającym bądź satynowym, ale nie matowym 😉
  3. Konturowanie na mokro. Kremowy bronzer, róż i rozświetlacz pozwalają uzyskać miękki, nieprzerysowany efekt – upewnij się jednak, że są dobrze rozblendowane. Kosmetyki kremowe możesz przemycić także na powieki i usta, aby zachować spójność. Odrobina różu na nosie to fajny trik na uzyskanie naturalnego, dziewczęcego rumieńca 😉

Dopełnieniem makijażu cery mogą być jedynie wyczesane do góry brwi (np. przy pomocy modelującego żelu), podkreślone maskarą rzęsy oraz usta w odcieniu koralowym lub nude. Ten prosty make up, w którym pierwsze skrzypce gra wypoczęta, świetlista skóra można wykonać ekspresowo i bez użycia pędzli.

Kto może laminować skórę?

Laminowanie skóry ma wielu fanów, ale na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. Efekt tafli wody to ostatnie, czego pragną posiadaczki cer tłustych i mieszanych. Przy pewnych modyfikacjach jednak i one mogą wziąć coś dla siebie z tego trendu. Nawilżenia potrzebuje przecież każda cera – wystarczy w pielęgnacji postawić na lżejsze formuły (żelowe czy piankowe) bazujące głównie na humektantach (np. aloes, kwas hialuronowy, wąkrota azjatycka, trehaloza, alantoina, betaina).

Z kolei cery suche pokochają laminowanie – podobnie dojrzałe, bo świetlista skóra wygląda młodziej! Jest to również idealna propozycja dla zwolenniczek naturalnego, niewymuszonego makijażu oraz dla kosmetycznych minimalistek i zabieganych, gdyż efekt laminacji skóry można osiągnąć przy użyciu naprawdę niewielkiej liczby produktów.

Laminated skin to świetny trend na lato, ponieważ rozświetlona cera pięknie komponuje się z opalenizną, a gorące dni sprzyjają noszeniu lekkiego, naturalnego makijażu. Ale również jesienią i zimą warto wdrożyć mocno odżywczą pielęgnację, która zabezpieczy cerę przed chłodem, wiatrem czy sztucznym ogrzewaniem.  

Kategorie