Prezent idealny

Co kupić pod choinkę mężowi, żonie, rodzicom, a co teściom? Czym obdarować koleżanki z pracy? Okazuje się, że wybór podarunku, który idealnie trafi w gust i potrzeby, nie jest taki prosty. Czym się kierować, by upominek autentycznie sprawił radość?

  • Osoby, które są w bliskiej relacji, mogą pomyśleć o podarowaniu sobie bardziej intymnego prezentu. To zawsze dobry pomysł, by nieco podnieść temperaturę w związku.  
  • W początkowej fazie związku, gdy para jest na etapie poznawania się, krępujący może okazać się zbyt kosztowny upominek.  
  • Przyjaciółce od serca możesz podarować naprawdę osobisty prezent. I na pewno trafisz w jej gust, bo przecież znasz ją prawie tak dobrze jak samą siebie.    

Użytecznie

Dla rodziców można wybrać podarunki dopasowane do ich wspólnych potrzeb lub zindywidualizowane, jeśli mają konkretne zainteresowania i pasje. Jeśli szczególnie chcesz im za coś podziękować, możesz pomyśleć o droższym prezencie, np. zaproszeniu na kolację do wykwintnej restauracji czy weekendzie w urokliwym hotelu.      

Z kobiecą finezją

Kosmetyki dla żony to zawsze dobry pomysł. Jeśli dobrze znasz jej upodobania, możesz pokusić się też o podarowanie ubrań, choć w tym wypadku łatwo o wpadkę. Rozmiary odzieży różnią się, dlatego bezpieczniejszy jest wybór akcesoriów odzieżowych, np. apaszek, szali itp. Można też kupić kartę podarunkową, ale tylko jeśli masz pewność, że nie zostaniesz posądzony o pójście na łatwiznę. Osoby, które są w bliskiej relacji, mogą też pomyśleć o podarowaniu sobie bardziej intymnego prezentu.      

W męskim stylu

Prezent dla męża może być jak najbardziej osobisty, bo przecież dajesz go najbliższej osobie. Na pewno znasz jego gust, wiesz, co mu się podoba, co lubi, z czego się ucieszy. Przy kupowaniu upominku kosmetycznego można dyskretnie przejrzeć zawartość półki z kremami, balsamami i perfumami, by znaleźć odpowiedź, na co już wkrótce będzie największe zapotrzebowanie.  Drugi trop to kierowanie się hobby najbliższej osoby. Mąż interesuje się motoryzacją? Kup mu np. uchwyt na kubek do samochodu lub etui do kluczyków. Lubi biegać? Na pewno w sklepie sportowym znajdziesz wybór modnych gadżetów.    

Z uczuciem

Ważne, żeby upominek dla chłopaka był jak najbardziej spersonalizowany, „od serca”. Najlepiej zarezerwować sobie więcej czasu na jego wybór, rozglądać się za nim przy okazji zakupów czy wyjazdów, bo wtedy rzeczywiście jest szansa na kupienie czegoś wyjątkowego. Chodzi też o fantazję, np. podarowanie płyty muzycznej, która nawiązuje do waszej znajomości.

Praktycznie

Dla teściów można kupić wspólny prezent lub też dla każdego z osobna. W tym pierwszym przypadku sprawdzą się zestawy kosmetyków czy wszelkiego rodzaju sprzęt AGD (np.: ekspres do kawy, toster, wyciskarka do cytrusów). Często dobrym pomysłem są np. bilety do kina czy teatru. Na pewno prezent nie powinien sprawiać wrażenia zbyt taniego, co od razu sugeruje kupno byle czego i naprędce.  

Zmysłowo

Co wybrać dla dziewczyny? Wszystko zależy od stażu pary i bliskości więzi między nimi. Gdy są na etapie poznawania się, zbyt osobisty lub intymny prezent może wprawić w zakłopotanie. Krępujący może okazać się też, zwłaszcza w początkowej fazie związku, zbyt kosztowny upominek. Na pewno sprawdzą się wyjątkowe perfumy albo oryginalna biżuteria.  

Z klasą i wyczuciem

Podarek dla szefa powinien być raczej neutralny, odnoszący się np. do hobby naszego przełożonego. Na pewno można kupić wszelkiego rodzaju gadżety sportowe (jeśli uprawia sport) lub zestawy kolekcjonerskie m.in. do wina, do robienia sushi, pięknie wydane albumy tematyczne.        

Z pomysłem i humorem

Dla znajomych sprawdzą się wszelkiego rodzaju niedrogie, ale pomysłowe upominki, np. filiżanka do kawy, kubek z zabawnym napisem, ciepły zimowy koc, obudowa na telefon, oryginalne wyroby rękodzielnicze. Na pewno warto wykazać się kreatywnością i poczuciem humoru. Można postawić na prezenty neutralne lub odnoszące się do relacji, np. znajomej, z którą wspólnie uprawiasz jogę, możesz podarować nowy pokrowiec na matę czy zestaw kadzidełek. W stosunku do osób, które mniej znamy, np. koleżanek z pracy, trzeba uważać na prezenty-pułapki, m.in. nie kupować zestawu mydeł, które mogą wprawić w zakłopotanie.      

Od serca

Prezent dla przyjaciółki może być bardzo osobisty, bo przecież dajesz go osobie, którą znasz prawie tak dobrze jak samą siebie. Tej z dzieciństwa można podarować coś, co będzie wspomnieniem z dawnych lat. Innej możesz dać sweter, spódnicę lub torebkę, raczej nie będziesz mieć problemu z wyborem trafiającym w gust osoby obdarowywanej, bo pewnie niejeden raz byłyście na wspólnych zakupach.  


Pobierz aplikację i korzystaj z wyjątkowych rabatów na zakupy.