Wróć do wszystkich inspiracji

Co najpierw: serum czy krem?

Co najpierw: serum czy krem?

To właśnie serum pomoże przeciwdziałać zmarszczkom lub spowolni proces ich pogłębiania się, ponieważ:

  • zawiera mocno skoncentrowane składniki odżywcze;
  • działa natychmiast po nałożeniu na oczyszczoną skórę;
  • ważne, aby nakładać je na oczyszczoną tonikiem cerę, jeszcze przed kremem.

SKOŃCZYŁAŚ JUŻ 30-35 LAT?

Włącz do codziennej pielęgnacji twarzy serum zapobiegające tworzeniu się zmarszczek i spłycające pierwsze bruzdki. Jeśli jesteś zapracowana i masz dużo obowiązków, twoim problemem może też być zmęczenie, które widać na twarzy. Przywróć cerze blask!

fot. Fotolia

KWESTIA MIMIKI

Czy wiesz, że miejsce pojawienia się pierwszych zmarszczek zależy głównie od twojej mimiki? Każdego dnia mięśnie twarzy kurczą się aż 15 000 razy. Od uśmiechów tworzą się zmarszczki w kącikach oczu. A gdy często marszczysz brwi możesz mieć pionowe bruzdki na czole. Takie linie powstają prostopadle do mięśnia, którego częste i powtarzające się skurcze tworzą zagłębienia na skórze.

fot. Fotolia_RASP_Rossmann

CZEGO SZUKAĆ W SERUM?

W pielęgnacji cery 30+ wybierz kosmetyki zawierające m.in. witaminę C. Konserwuje skórę i niweluje szkodliwe wolne rodniki. Aby kosmetyk z witaminą C był skuteczny, musi mieć 10 proc. stężenia. Tyle właśnie ma serum! Zobacz, co jeszcze powinno zawierać.

KIEDY STOSOWAĆ SERUM?

Serum odmładzające stosuj codziennie, najlepiej wieczorem, wtedy cera najlepiej wykorzystuje składniki odżywcze. Szczególnie pierwszą aplikację zaplanuj przed snem. Według biorytmu organizmu wtedy ryzyko ewentualnej reakcji uczuleniowej jest najmniejsze. Masz alergię? Nowe kosmetyki, zwłaszcza tak silne jak serum, próbuj zawsze w zgięciu łokcia, na nadgarstku lub za uchem.

fot. Fotolia

JAK APLIKOWAĆ?

NIE ZAPOMINAJ O SZYI!

Jej skóra łatwo staje się wiotka, gdyż ma mniej gruczołów łojowych i komórek produkujących melaninę chroniącą przed słońcem. Wymaga troskliwej i intensywnej pielęgnacji. Serum wcieraj delikatnymi ruchami, od dołu ku górze. Potem równie delikatnie, wierzchem dłoni, oklep spód podbródka.


Pobierz aplikację i korzystaj z wyjątkowych rabatów na zakupy.