Koenzym Q10

To silny antyoksydant, który chroni skórę przed wolnymi rodnikami, lipidy przed utlenianiem i wspiera naskórek w regeneracji po ekspozycji słonecznej. Pełni funkcję ochronną, wzmacniając barierę hydrolipidową, a także pomaga zachować jędrność oraz elastyczność skóry.

Kosmetyki z koenzymem Q10

TYLKO ONLINE
Czarne serum ujędrniające Ministerstwo. Róża-Malina do twarzy z Q10, w butelce z pipetą, widok z przodu.
Ministerstwo.
serum do twarzy, szyi i dekoltu, ujędrniające, Róża-Malina + Koenzym Q10 30 ml
79,99 zł
100 ml = 266,63 zł
Najniższa cena: 99,99 zł
DARMOWA DOSTAWA
Nivea Q10+C ujędrniające mleczko do ciała dla suchej skóry, '7 dni do jędrniejszej skóry', niebieska butelka, widok z przodu.
4,9
NIVEA Q10
mleczko do ciała, ujędrniające, z witaminą C 400 ml
36,99 zł
100 ml = 9,25 zł
DARMOWA DOSTAWA
Biała butelka Nivea Q10 Firming Body Lotion z witaminą C, "7 dni do jędrniejszej skóry", widok z przodu.
4,9
NIVEA Q10
balsam do ciała, ujędrniający, z witaminą C 400 ml
36,99 zł
100 ml = 9,25 zł
TYLKO ONLINE
Ministerstwo Róża-Malina krem do twarzy z komórkami macierzystymi jabłek, czarny słoiczek, widok z przodu.
Ministerstwo.
krem do twarzy, nawilżająco-wygładzający, Róża-Malina 50 ml
109,99 zł
100 ml = 219,98 zł
Najniższa cena: 134,99 zł
TYLKO ONLINE
MINISTERSTWO. Rose-Raspberry Eye & Lip Active Serum w czarnej butelce z dropperem, widok z przodu.
Ministerstwo.
serum-eliksir pod oczy i okolice ust, Róża-Malina + Kwas Xymenowy 15 ml
65,99 zł
100 ml = 439,93 zł
Najniższa cena: 81,99 zł
MEGA!TYLKO ONLINE
LEBELAGE Coenzyme Q-10 Solution Mask Pack, biała saszetka z grafiką złotej kapsułki Q10, widok z przodu.
Lebelage Coenzyme Q-10 Solution
maska w płachcie, odżywcza 25 g
3,59 zł
100 g = 14,36 zł
Najniższa cena: 5,99 zł
Półtłusty krem Dermika Meritum Forte, biały słoik ze złotą nakrętką, z przodu niebieski napis.
4,6
Dermika Meritum Forte
krem do twarzy, półtłusty, odżywczy, na dzień i noc 50 ml
51,99 zł
100 ml = 103,98 zł
Najniższa cena: 64,99 zł
TYLKO U NAS
Isana Handcreme Q10 + Vitamin C Rossmann, żółto-biała tuba, widok z przodu. Redukuje zmarszczki, intensywna pielęgnacja.
4,8
Isana
krem do rąk, zapach sezonowy 100 ml
6,79 zł
100 ml = 6,79 zł
Niedostępny online

Kosmetyki z koenzymem Q10 – antyoksydacyjna pielęgnacja wspierająca skórę

Koenzym Q10, znany także jako ubichinon, to składnik naturalnie obecny w skórze. Wraz z wiekiem jego poziom stopniowo się obniża, co może sprzyjać utracie jędrności, spowolnieniu odnowy i pojawianiu się zmarszczek. W kosmetykach ceniony jest przede wszystkim za silne działanie antyoksydacyjne oraz wsparcie skóry w codziennej ochronie przed stresem oksydacyjnym.

Działa jak tarcza przed wolnymi rodnikami, pomaga chronić lipidy naskórka przed utlenianiem i wspiera regenerację skóry po ekspozycji na słońce. Jednocześnie wzmacnia barierę hydrolipidową oraz pomaga zachować lepszą elastyczność i sprężystość skóry, dlatego dobrze wpisuje się w pielęgnację anti-aging.

Jak sprawdzić, czy kosmetyk zawiera koenzym Q10?

W składzie INCI znajdziesz go jako: Ubiquinone.

Kosmetyki do twarzy z koenzymem Q10

  • Krem do twarzy z koenzymem Q10 – kremowa formuła dobrze sprawdza się w codziennej pielęgnacji skóry, która potrzebuje wsparcia ochronnego i regeneracyjnego. Koenzym Q10 pomaga ograniczać skutki stresu oksydacyjnego, a regularnie stosowany krem z jego dodatkiem wspiera skórę w utrzymaniu lepszej sprężystości i bardziej jednolitego wyglądu.
  • Serum z koenzymem Q10 – lekka, skoncentrowana formuła została stworzona z myślą o pielęgnacji ukierunkowanej na wygładzenie i wsparcie skóry osłabionej czynnikami zewnętrznymi. Dobrze uzupełnia rutynę przeciwstarzeniową, ponieważ dostarcza składnik aktywny w formule nastawionej na intensywniejsze działanie.
  • Ampułki z koenzymem Q10 – to wygodna forma kuracji, którą można włączyć wtedy, gdy skóra potrzebuje bardziej skoncentrowanego wsparcia. Sprawdzają się w pielęgnacji cery zmęczonej, pozbawionej energii i narażonej na szybsze pojawianie się oznak starzenia.
  • Krem pod oczy z koenzymem Q10 – delikatna formuła do wymagającej okolicy oka wspiera ochronę skóry przed wolnymi rodnikami i pomaga zadbać o jej lepszą kondycję tam, gdzie oznaki zmęczenia oraz utraty elastyczności pojawiają się szczególnie szybko.
  • Maseczka do twarzy z koenzymem Q10 – formuła pozostająca dłużej na skórze sprzyja skutecznemu wykorzystaniu właściwości składnika, wspierając wygładzenie cery i jej ochronę przed codziennymi czynnikami zewnętrznymi.

To może Cię zainteresować: Z czym łączyć koenzym Q10 w pielęgnacji, a czego unikać?

Dla kogo kosmetyki z koenzymem Q10?

Kosmetyki z koenzymem Q10 dobrze sprawdzają się w pielęgnacji:

  • skóry z pierwszymi oznakami starzenia (30+) – ponieważ pomagają spowolnić pojawianie się zmarszczek,
  • skóry dojrzałej – ponieważ wspierają jędrność i elastyczność,
  • skóry narażonej na słońce, smog i inne czynniki środowiskowe – ponieważ pomagają chronić ją przed stresem oksydacyjnym.

Z czym łączyć koenzym Q10 w pielęgnacji?

Koenzym Q10 dobrze współgra z innymi składnikami wspierającymi ochronę i regenerację skóry. Szczególnie popularne są połączenia z:

Kiedy i jak często stosować kosmetyki z koenzymem Q10?

Koenzym Q10 najlepiej stosować regularnie, na co dzień. Rano dobrze sprawdza się w kremie stosowanym pod filtr UV, ponieważ wspiera ochronę przed fotostarzeniem. Wieczorem można sięgnąć po serum lub bogatszy krem, aby wesprzeć regenerację i odbudowę skóry.

Warto pamiętać, że Q10 rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego najlepiej szukać go w bogatszych formułach kremowych lub olejkowych.

Kiedy zachować ostrożność?

Koenzym Q10 jest składnikiem dobrze tolerowanym i nie ma typowych przeciwwskazań. Nie jest uznawany za substancję drażniącą, dlatego dobrze odnajduje się w codziennej pielęgnacji różnych typów skóry.

Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki z koenzymem Q10?

Kosmetyki z koenzymem Q10 to dobry wybór dla osób, które szukają pielęgnacji wspierającej skórę w ochronie przed stresem oksydacyjnym i stopniową utratą elastyczności. To składnik, który dobrze odnajduje się zarówno w codziennych kremach, jak i w bardziej skoncentrowanych formułach, takich jak serum czy ampułki.

Rada kosmetologa

„Nie przesadzaj z ilością - cienka warstwa wystarczy, składnik działa już w małych dawkach." - dr n. chem. Alicja Śliwowska, kosmetolog

Chcesz wiedzieć więcej? Poznaj jeszcze te składniki: